Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • O bezpieczeństwie w Zakrzewie

  Od kilku lat Samorząd Województwa Mazowieckiego, we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, wspiera działania edukacyjne dotyczące wychowania komunikacyjnego w szkołach. Tym razem „Bezpieczna droga do szkoły” zagościła w Zakrzewie (pow. radomski).
 • Święto uniwersytetu

  Promocja doktorska 86 osób, dyplomy doktorów habilitowanych dla 14 naukowców, medale państwowe i resortowe za sukcesy i długoletnią pracę dla ponad 30 osób – to główne punkty obchodów święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  
 • Rok jubileuszowy

  Długoletnia i efektywna praca na rzecz rozwoju edukacyjnego i pedagogicznego, a także bogata historia i tradycja Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu sprawiły, że marszałek Adam Struzik przyznał placówce Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”.
 • 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego

  To święto obchodzone na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w Polsce, które odbyły się 27 maja 1990 r. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik jest to również ważny dzień dla samorządowców, którzy na co dzień podejmują mnóstwo wyzwań, by dbać o swoje „małe ojczyzny”.
 • Zdrowie tematem posiedzenia komisji

  Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów był projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej  oraz niektórych innych ustaw.
 • Dobre prognozy dla Mazowsza

  Stabilne wyniki finansowe i wskaźniki obsługi zadłużenia, a także poprawa płynności finansowej i „janosikowe” dostosowane do realnych możliwości regionu to wszystko wpłynęło na opinię Fitch Ratings o podniesieniu ratingów województwa mazowieckiego. Tak więc mamy kolejny dowód na to, że Mazowsze to dobrze działający organizm. Proponowanepomysły podziału administracyjnego regionu zniweczyłyby tylko ten potencjał.

Temat miesiąca

 • Jeden koszyk

  Pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu tzw. grupy do wspólnych zakupów i wyznaczeniu urzędu marszałkowskiego jako wspólnego zamawiającego. Projekt objął 43 instytucje.
 • Z myślą o seniorach…

  Prognozy demograficzne związane ze starzeniem się społeczeństwa polskiego jednoznacznie wskazują, że populacja osób w wieku powyżej 60 (a nawet 80) roku życia będzie gwałtownie rosła. Samorząd Województwa Mazowieckiego troszczy się o tę grupę społeczną i podejmuje działania mające ją wspierać.
 • Smaczne dzieło sztuki

  Jest źródłem najważniejszych aminokwasów, enzymów, witamin i minerałów, a zarazem naturalnym dziełem sztuki. Jajo jest uznawane za cudowny przedmiot od pradawnych czasów w wielu kulturach. Do dziś funkcjonuje mnóstwo ciekawych zwyczajów oraz legend z nim związanych, które wyjaśniają wielkanocne tradycje.

30

maja

poniedziałek

Ferdynanda, Karola, Jana

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
           
         

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje