Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Jak budować nowoczesną Europę?

  ​Lokalni i regionalni liderzy Europejskiej Partii Ludowej w Komitecie Regionów (EPL) wezwali do bliskiej współpracy miast i regionów w ramach „Europejskiej strategii dla regionu adriatycko-jońskiego” (EUSAIR). W posiedzeniu uczestniczył marszałek Adam Struzik.
 • Nowocześnie i wygodnie w Radomiu

  Już niedługo pacjenci przychodni „Olsztyńska” w Radomiu wiele spraw, takich jak umawianie wizyt lekarskich, wystawianie recept czy odbieranie wyników badań, będą mogli załatwić bez wychodzenia z domu. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego przychodnia otrzyma ponad 1,1 mln zł unijnego wsparcia na system e-usług.
 • Bezpieczniej w Radomskiem

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował kolejną imprezę w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku.
 • Pomagają lekarzom seniorom

  Fundacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie ,,Pro Seniore’’ im. Lekarzy Polskich Poległych i Pomordowanych w czasie II wojny światowej prowadzi działalność od 20 lat. Zaangażowanie w opiekę nad osobami samotnymi, niepełnosprawnymi docenił marszałek Adam Struzik honorując placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wyróżnienie wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.
 • Co daje nam PROW?

  W Warszawie odbył się X Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród uczestników znaleźli się m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM Radosław Rybicki.
 • Idea ratowania życia

  W ubiegłym roku wykonano w Polsce 1556 przeszczepień narządów u 1508 biorców. Nie jest to liczba wystarczająca w stosunku do potrzeb. Pod koniec 2015 r. na liście oczekujących na nowe organy było ponad 1,7 tys. pacjentów. Popularyzacja idei dawstwa ma przyczynić się do zwiększenia liczby przeszczepień od żywych i zmarłych dawców, a przez to do poprawy życia chorych cierpiących na przewlekłe choroby.

Temat miesiąca

 • Studenci o praktykach w urzędzie

  Zdobywali doświadczenie w 14 departamentach w Warszawie i 5 delegaturach (w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie i Płocku). Czego spodziewali się po praktykach? Jak wypadła konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością? Czy warto wierzyć w stereotypy na temat pracy instytucji publicznych? Czy miesiąc spędzony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i jego delegaturach to dobrze zainwestowany czas? Kilka osób zapytaliśmy o wrażenia i spostrzeżenia.
 • Festiwal wieńców w Otwocku

  Dożynki Województwa Mazowieckiego składają się zawsze z elementów zmiennych i niezmiennych. Zmienne to lokalizacja, program artystyczny, liczba gości czy pogoda. Wśród niezmiennych warto wymienić intencje, podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe.
 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.

28

października

piątek

Szymona, Tadeusza

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
         
           

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje