Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Ponad 3,6 mln zł na e-usługi w zdrowiu i administracji

  Dzięki wsparciu z UE na wiele udogodnień będą mogli liczyć pacjenci Centrum Medycznego WUM oraz Przychodni Miejskiej w Józefowie. Zmiany czekają też mieszkańców gminy Nieporęt – tam przez Internet będzie można załatwić sprawy administracyjne. Projekty otrzymają łącznie ponad 3,6 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020, a umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.
 • Wyróżnienie dla służby zdrowia

  Trudna, odpowiedzialna i wymagająca prawdziwego powołania – to codzienna praca w służbie zdrowia. Od 25 lat Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych regionu siedleckiego prężnie działa na rzecz opieki nad pacjentami. Zwieńczeniem obchodzonego jubileuszu jest Medal Pamiątkowy ,,Pro Masovia’’, który w imieniu marszałka województwa wręczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Elżbieta Lanc.
 • Droga w Ligowie jak nowa

  Zakończyła się modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 539 w miejscowości Ligowo (pow. sierpecki). Zyskają okoliczni mieszkańcy. Dzięki inwestycji poprawi się komfort podróżowania. Wartość przedsięwzięcia wyniosła 230 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.
 • Laureaci „Wierzby” nagrodzeni

  Za nami dziesiąta już edycja konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba”. W ramach jubileuszowej edycji wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. O tytuł najlepszej wystawy, najlepszego projektu muzealnego oraz wydawnictwa 2015 r. ubiegało się aż 91 zdarzeń z całego Mazowsza.
 • O bieżących sprawach powiatów

  Starostowie województwa mazowieckiego spotkali się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” Chlewiska (powiat siedlecki) w ramach posiedzenia konwentu powiatów. W spotkaniu uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
 • Kotlina Warszawska dla aktywnych

  Dobra wiadomość dla wielbicieli wycieczek rowerowych. Już wkrótce w powiecie płockim przybędzie aż 100 km nowych szlaków rowerowych. Połączą one Płock z Wyszogrodem po obu stronach Wisły, a tym samym wypełnią białą plamę na turystycznej mapie rowerowej Mazowsza.

Temat miesiąca

 • Festiwal wieńców w Otwocku

  Dożynki Województwa Mazowieckiego składają się zawsze z elementów zmiennych i niezmiennych. Zmienne to lokalizacja, program artystyczny, liczba gości czy pogoda. Wśród niezmiennych warto wymienić intencje, podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe.
 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.
 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.

26

września

poniedziałek

Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
     
   

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje