Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Inwestycje drogowe w gminie Słubice

  Zakończyła się modernizacja ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 575 Studzieniec–Grzybów. Zyskają okoliczni mieszkańcy. Dzięki inwestycji poprawi się komfort podróżowania. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 3,8 mln zł. Środki pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.
 • Z myślą o najmłodszych

  W gminie Winnica (powiat pułtuski) wakacje przebiegały pod znakiem wzmożonych prac inwestycyjnych. Wszystko po to, by przedszkolaki, rozpoczynające naukę we wrześniu, mogły zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach. Dobiegła końca rozbudowa Przedszkola Samorządowego.
 • Marszałkowie o e-administracji

  W urzędzie marszałkowskim w Warszawie marszałkowie województw rozmawiali z minister cyfryzacji Anną Streżyńską o e-administracji. Wśród tematów znalazły się m.in. stan realizacji projektów regionalnych, rozwój platformy e-PUAP, e-usługi dla obywateli czy program zintegrowanej informatyzacji państwa.
 • E-usługi medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim

  Już w przyszłym roku pacjenci Nowodworskiego Centrum Medycznego będą korzystać z e-usług. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,8 mln zł unijnego wsparcia. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz kierownik Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacek Tadeusz Kacperski.
 • 2,3 mln zł z UE na systemy ostrzegania przed zagrożeniami

  Centrale i syreny alarmowe oraz szkolenia dla mieszkańców to wybrane elementy systemów wczesnego ostrzegania o zagrożeniach, które już niebawem pojawią się na terenie powiatów piaseczyńskiego, otwockiego i żyrardowskiego. To kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa otrzymają blisko 2,3 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.
 • Inwestycje w Siedleckiem

  E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków RPO WM  2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Temat miesiąca

 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.
 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.
 • Jeden koszyk

  Pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu tzw. grupy do wspólnych zakupów i wyznaczeniu urzędu marszałkowskiego jako wspólnego zamawiającego. Projekt objął 43 instytucje.

29

sierpnia

poniedziałek

Beaty, Jana, Sabiny, Racibora

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
       

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje