Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Bliżej Ameryki

  Dostarczanie rzetelnych informacji o Stanach Zjednoczonych, nauka języka angielskiego, organizowanie wydarzeń kulturalnych, debat, pokazów filmowych, prowadzenie doradztwa edukacyjnego, udostępnianie księgozbioru, czasopism, filmów w języku angielskim to wybrane obszary z szerokiej oferty programów i usług nowo otwartego American Center Warsaw. W inauguracji działalności wziął udział marszałek Adam Struzik.
 • Z Holendrami dla Wisły

  W Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone działaniom na rzecz rzeki Wisły i międzynarodowej drogi wodnej E-40 Warszawa-Gdańsk.
 • Prasa z misją

  W Warszawie odbyło się II Forum Prasy Samorządowej. Uczestniczyło w nim blisko 120 przedstawicieli tytułów wydawanych przez lokalne samorządy. – Pełnicie bardzo ważną rolę – podkreślał marszałek Adam Struzik, witając uczestników. – Samorząd to przecież przede wszystkim wspólnota mieszkańców. Trudno mówić o jej integracji bez efektywnej, uczciwej i otwartej komunikacji.
 • Wkład naukowy doceniony

  Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Gdańsku obchodził jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji marszałek Adam Struzik uhonorował placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
 • Chronimy mazowiecką przyrodę

  Zółw błotny to gatunek, któremu grozi wyginięcie. Dlatego warszawskie ZOO, dzięki funduszom unijnym, postara się odbudować populację tych gadów na Mazowszu. Zyskają też „Ptasi Azyl” oraz Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt.
 • Turystyka łączy kraje

  W największym w Polsce i centralnej Europie obiekcie wystawienniczym Ptak Warsaw Expo International Exhibition & Congress Centre w Nadarzynie pod Warszawą odbywają się targi turystyczne World Travel Show 2016. W wydarzeniu, objętym honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

Temat miesiąca

 • Studenci o praktykach w urzędzie

  Zdobywali doświadczenie w 14 departamentach w Warszawie i 5 delegaturach (w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie i Płocku). Czego spodziewali się po praktykach? Jak wypadła konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością? Czy warto wierzyć w stereotypy na temat pracy instytucji publicznych? Czy miesiąc spędzony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i jego delegaturach to dobrze zainwestowany czas? Kilka osób zapytaliśmy o wrażenia i spostrzeżenia.
 • Festiwal wieńców w Otwocku

  Dożynki Województwa Mazowieckiego składają się zawsze z elementów zmiennych i niezmiennych. Zmienne to lokalizacja, program artystyczny, liczba gości czy pogoda. Wśród niezmiennych warto wymienić intencje, podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe.
 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.

22

października

sobota

Halki, Filipa, Salomei

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
         
           

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje