Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Chińscy goście z ciekawą ofertą

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie odwiedziła delegacja z chińskiej prowincji Liaoning. Wśród gości, którym przewodniczył wicegubernator Zhao Huaming, znaleźli się dyrektorzy departamentów gospodarki wiejskiej, leśnictwa oraz handlu i współpracy gospodarczej.
 • Unijne ramy klimatyczno-energetyczne

  Marszałek Adam Struzik wziął udział w dziewiątym posiedzeniu członków Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE) w Europejskim Komitecie Regionów (KR).
 • O „Via Carpatia” w Rzeszowie

  W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się Podkarpackie Forum Drogowe. Rozmowy dotyczyły rozbudowy sieci dróg, m.in. w województwie mazowieckim, jednak tematem przewodnim był szlak „Via Carpatia" oraz możliwości jego realizacji. W konferencji uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.
 • Młodzież i dzieci dla ekoprzyszłości

  Blisko 31 tys. dzieci i ponad tysiąc ton zebranej makulatury – to efekt tegorocznej edycji „Konkursu – zbiórka makulatury” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Spośród 263 mazowieckich szkół i przedszkoli wyłoniono 24 laureatów.
 • Bezpieczny wypoczynek

  Tylko w ubiegłym roku na terenie całego Mazowsza doszło do 63 utonięć. Chcąc uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z policją już od 7 lat oznaczają najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 11 tablic ostrzegawczych. W sumie na terenie naszego regionu będzie ich już 132.
 • Profesjonalizm w działaniu

  Odważny i opanowany – taki jest druh Łukasz Jabłoński, który w kwietniu br. był świadkiem wypadku w miejscowości Topołowa (pow. sochaczewski). Dzięki fachowej i szybkiej pomocy uratował życie kierowcy, uwięzionego w jednym z aut. Taką postawę wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska doceniła, nadając dzielnemu druhowi tytuł strażaka miesiąca kwietnia.

Temat miesiąca

 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.
 • Jeden koszyk

  Pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu tzw. grupy do wspólnych zakupów i wyznaczeniu urzędu marszałkowskiego jako wspólnego zamawiającego. Projekt objął 43 instytucje.
 • Z myślą o seniorach…

  Prognozy demograficzne związane ze starzeniem się społeczeństwa polskiego jednoznacznie wskazują, że populacja osób w wieku powyżej 60 (a nawet 80) roku życia będzie gwałtownie rosła. Samorząd Województwa Mazowieckiego troszczy się o tę grupę społeczną i podejmuje działania mające ją wspierać.

02

lipca

sobota

Jagody, Urbana, Marii

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
       

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje

 • W świecie aniołów

  Mimo młodego wieku, Paulina Muzińska z Grzybowa (gmina Regimin) może pochwalić się bogactwem artystycznych prac. Wśród nich urokliwe apaszki, kolekcje aniołów czy poduszki…
 • Zaraźliwy pomysł

  Historia II wojny światowej to nie tylko świadectwo ludzkiego okrucieństwa i masowej eksterminacji. To również losy tysięcy ocalonych, ale przede wszystkim ich wybawców – cichych bohaterów, którzy z narażeniem życia dokonywali heroicznych aktów. Części nazwisk nie poznamy nigdy, ale te, które znamy, warto utrwalić.
 • Zimna krew kontra gorąca sztuka

  Kreatywne myślenie, przenikliwość i żelazne nerwy są niezbędne w pracy artysty, który realizuje się w niezwykle „gorącej” sztuce, jaką jest pirografia. Idealnie odnalazł się w niej Marek Kozłowski – twórca z Czarnot (gmina Nowe Miasto).
 • Pędzlem i piórem

  Niewiele jest małych miejscowości na Mazowszu, które wciąż żyją zarówno w malarstwie, jak i literaturze. I to dzięki najwybitniejszym przedstawicielom swoich dziedzin.
 • Ambitny lokalny patriota

  Józef Jarmusiewicz mieszka w Czersku. Pochodzi jednak z daleka. Jego przodkowie to podkarpaccy twórcy regionalni. I chociaż ciągle „nosi” go po całej Polsce, znajduje czas na wiele projektów związanych z lokalną kulturą.