Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Płocki ośrodek doradztwa usprawni e-usługi

  Ponad 2,7 mln zł ze środków unijnych trafi do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Płocku (MODR) na rozbudowę portalu e-usługi. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Andrzej Kamasa.
 • Mazowsze gotowe na Światowe Dni Młodzieży

  To jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w Polsce. Choć centralne uroczystości organizowane są w Krakowie, pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz region w ramach tzw. Dni w Diecezjach mogą liczyć na wiele atrakcji. W ich lokalizowaniu pomoże przygotowana specjalnie na ŚDM – aplikacja mobilna. Na przyjazd pielgrzymów na Mazowsze gotowe są też Koleje Mazowieckie, z których oferty pielgrzymi będą mogli korzystać za darmo.
 • Mazowsze ma już RITy

  Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął plan inwestycyjny dla poszczególnych subregionów. Główny nacisk położono na działania związane m.in. z poprawą sieci transportowej, standardu opieki zdrowotnej, rozwojem gospodarczym czy zachowaniem dziedzictwa kulturowego. W sumie na ten cel w całym regionie przeznaczono ponad 950 mln zł.
 • Droga jest celem!

  Ruszają dofinansowania z działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W sumie na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości blisko 174 mln zł otrzyma 120 gmin i powiatów. Powstanie za to ponad 240 inwestycji na drogach lokalnych.
 • Bezpieczeństwo i e-usługi w Warszawie

  Rozbudowa systemu alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach w stolicy oraz utworzenie portalu e-usług w urzędzie m.st. Warszawy (UM) to inwestycje, które wkrótce będą zrealizowane dzięki wsparciu środków unijnych. Umowy o dofinansowanie projektów podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.
 • Strażak miesiąca z Bukówna

  Rozsądny, uważny i odważny – taki jest druh Tomasz Chmielewski, który w maju  uratował kierowcę uwięzionego w palącym się samochodzie. Dzięki fachowej i szybkiej pomocy strażaka człowiek żyje. Za swoją postawę druh – z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej – otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Maja.

Temat miesiąca

 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.
 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.
 • Jeden koszyk

  Pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu tzw. grupy do wspólnych zakupów i wyznaczeniu urzędu marszałkowskiego jako wspólnego zamawiającego. Projekt objął 43 instytucje.

26

lipca

wtorek

Anny, Miroslawy, Grazyny

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
       

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje