Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Radni przeciwko CETA

  Sejmik Województwa Mazowieckiego, na posiedzeniu 24 października br., przyjął m.in. stanowisko dotyczące umowy CETA. Nadał też Odznakę Honorową „Zasłużony dla Mazowsza” oraz wysłuchał przedstawicieli gmin południowego i zachodniego Mazowsza w sprawie przebiegu linii energetycznej 400 kV.
 • Pieniądze dla szpitali i muzeów

  Ponad 7 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali oraz instytucji kultury. Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego. Środki zostaną przeznaczone na kolejne remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu. Wszystko dzięki stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza.
 • Stawiamy na bezpieczeństwo

  W Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu zakończyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a w Publicznej Szkole Podstawowej w Iłży zainaugurowano kampanię „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W wydarzeniach uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.
 • Gospodynie z Cegłowa docenione

  Koło Gospodyń Wiejskich w Cegłowie (pow. miński) świętowało 80-lecie. Z lokalną społecznością spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
 • Jubileusze radomskich szkół

  Zeszły tydzień na ziemi radomskiej obfitował w uroczystości szkolne. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu obchodziła swoje 100-lecie, a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach świętowały 25. rocznicę istnienia. W obu wydarzeniach uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.
 • Bliżej Ameryki

  Dostarczanie rzetelnych informacji o Stanach Zjednoczonych, nauka języka angielskiego, organizowanie wydarzeń kulturalnych, debat, pokazów filmowych, prowadzenie doradztwa edukacyjnego, udostępnianie księgozbioru, czasopism, filmów w języku angielskim to wybrane obszary z szerokiej oferty programów i usług nowo otwartego American Center Warsaw. W inauguracji działalności wziął udział marszałek Adam Struzik.

Temat miesiąca

 • Studenci o praktykach w urzędzie

  Zdobywali doświadczenie w 14 departamentach w Warszawie i 5 delegaturach (w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie i Płocku). Czego spodziewali się po praktykach? Jak wypadła konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością? Czy warto wierzyć w stereotypy na temat pracy instytucji publicznych? Czy miesiąc spędzony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i jego delegaturach to dobrze zainwestowany czas? Kilka osób zapytaliśmy o wrażenia i spostrzeżenia.
 • Festiwal wieńców w Otwocku

  Dożynki Województwa Mazowieckiego składają się zawsze z elementów zmiennych i niezmiennych. Zmienne to lokalizacja, program artystyczny, liczba gości czy pogoda. Wśród niezmiennych warto wymienić intencje, podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe.
 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.

25

października

wtorek

Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
         
           

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje