Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Szczyt Climate Chance

  Na zaproszenie Johanny Rolland burmistrz Nantes, w panelu nt. mobilności i transportu odbywającym się pierwszego dnia wydarzenia, jednym z prelegentów był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który reprezentował również Komisję Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE) Europejskiego Komitetu Regionów.
 • „Dzieło życia” dla Jana Kobuszewskiego

  Wyjątkowo lubiany przez publiczność, znakomity aktor teatralny i filmowy – Jan Kobuszewski – odebrał Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida „Dzieło życia”. Podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono też statuetki za najciekawsze dzieła i kreacje, jakie powstały w zeszłym roku na Mazowszu w kategoriach: literatura, muzyka, plastyka i teatr.
 • Dwie szkoły z „Pro Masovią”

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogolinie obchodziła 50-lecie swojego istnienia, a III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu – 110-lecie. Z tej okazji członek zarządu Rafał Rajkowski wraz z radnym województwa Zbigniewem Gołąbkiem wręczyli dyrektorom obu placówek Medale Pamiątkowe „Pro Masovia”.
 • Jubileusz płockiej „Jagiellonki”

  Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku (obecnie wraz z Gimnazjum nr 14 tworzy Zespół Szkół nr 6) ma 110 lat! W akademii jubileuszowej uczestniczył marszałek Adam Struzik.
 • W trosce o zdrowie pacjentów

  Oddział Nefrologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku od 35 lat aktywnie i skutecznie pracuje na rzecz niesienia pomocy pacjentom cierpiącym na choroby nerek. Jest największym ośrodkiem dializ na Mazowszu. Marszałek Adam Struzik, w dowód uznania dotychczasowej działalności, uhonorował prężnie działający oddział Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.
 • Ponad 3,6 mln zł na e-usługi w zdrowiu i administracji

  Dzięki wsparciu z UE na wiele udogodnień będą mogli liczyć pacjenci Centrum Medycznego WUM oraz Przychodni Miejskiej w Józefowie. Zmiany czekają też mieszkańców gminy Nieporęt – tam przez Internet będzie można załatwić sprawy administracyjne. Projekty otrzymają łącznie ponad 3,6 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020, a umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Temat miesiąca

 • Festiwal wieńców w Otwocku

  Dożynki Województwa Mazowieckiego składają się zawsze z elementów zmiennych i niezmiennych. Zmienne to lokalizacja, program artystyczny, liczba gości czy pogoda. Wśród niezmiennych warto wymienić intencje, podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe.
 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.
 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.

28

września

Środa

Waclawa, Tymona, Marka

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
     
   

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje