Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

 • Wakacyjne praktyki zawodowe w urzędzie

  Już 62 studentów z Mazowsza w ramach tegorocznej edycji programu „Praktyki u marszałka” poznało specyfikę działania instytucji samorządowej w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Warszawie oraz jego delegaturach. Za odbyte praktyki otrzymali wynagrodzenie. Piątego września ostatnia 27-osobowa grupa młodych ludzi spróbuje pracy w urzędzie.
 • „Powiślacy” odznaczeni

  Podczas „Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych” w Pawłowicach (powiat lipski) Zespół Śpiewaczy „Powiślacy” otrzymał Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczyli członek zarządu Rafał Rajkowski oraz radny Zbigniew Gołąbek.
 • Solarne stoiska w Płocku i Radomiu

  Już niebawem dwanaście marszałkowskich szpitali będzie korzystać z kolektorów słonecznych. Więcej na temat tej inwestycji, a także odnawialnych źródeł energii można było dowiedzieć się na stoiskach informacyjno-promocyjnych projektu podczas Jarmarku św. Bartłomieja w Płocku oraz radomskiego Pikniku Zdrowia. W płockim wydarzeniu wziął udział marszałek Adam Struzik.
 • Inwestycje drogowe w gminie Słubice

  Zakończyła się modernizacja ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 575 Studzieniec–Grzybów. Zyskają okoliczni mieszkańcy. Dzięki inwestycji poprawi się komfort podróżowania. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 3,8 mln zł. Środki pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.
 • Z myślą o najmłodszych

  W gminie Winnica (powiat pułtuski) wakacje przebiegały pod znakiem wzmożonych prac inwestycyjnych. Wszystko po to, by przedszkolaki, rozpoczynające naukę we wrześniu, mogły zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach. Dobiegła końca rozbudowa Przedszkola Samorządowego.
 • Marszałkowie o e-administracji

  W urzędzie marszałkowskim w Warszawie marszałkowie województw rozmawiali z minister cyfryzacji Anną Streżyńską o e-administracji. Wśród tematów znalazły się m.in. stan realizacji projektów regionalnych, rozwój platformy e-PUAP, e-usługi dla obywateli czy program zintegrowanej informatyzacji państwa.

Temat miesiąca

 • Zanim skoczysz

  „Tak, jestem jednym z tych, o których słyszycie w wiadomościach. To o takich, jak ja mówi się: »zgubiła go młodzieńcza brawura i brak wyobraźni« (…). Do dnia wypadku moje życie było szczęśliwe i niczego mi nie brakowało. Gdy miałem 21 lat, przekreśliłem je jednym skokiem”.
 • Potrzeba zmian w opiece zdrowotnej

  Jakie są mazowieckie szpitale? Nowoczesne, cenione i wciąż niedofinansowane. Problemem są niedoszacowane wartości kontraktów zawieranych przez podmioty lecznicze z NFZ, błędna wycena kosztów świadczeń, brak zwrotu środków za nadwykonania i niewłaściwe proporcje w wynagrodzeniach pracowników.
 • Jeden koszyk

  Pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu tzw. grupy do wspólnych zakupów i wyznaczeniu urzędu marszałkowskiego jako wspólnego zamawiającego. Projekt objął 43 instytucje.

31

sierpnia

Środa

Bogdana, Ramony, Rajmunda

Wybierz
Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
       

Komunikaty / Konsultacje społeczne

Menu konkursy / szkolenia

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Mazowsze inspiruje