Informacje prasowe

Informacja prasowa - Środki unijne na kulturę w Ciechanowie i Przasnyszu

2017.04.21 10:00

Unijne wsparcie na kulturę trafi w najbliższym czasie do Ciechanowa i Przasnysza. Dzięki ponad 6,3 mln zł dotacji z UE w Ciechanowie zostanie przeprowadzona modernizacja wieży ciśnień i adaptacja zabytkowej kamienicy w centrum miasta. Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Studio” otrzyma z kolei ponad 1,8 mln zł dofinansowania na modernizację i wyposażenie budynku. Wsparcie trafi także do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu. Ponad 2,1 mln zł wsparcia placówka przeznaczy na rozszerzenie oferty kulturalnej. Umowy na unijne dofinansowanie trzech projektów podpisali marszałek Adam Struzik, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu Małgorzata Sobiesiak.

więcej o: Środki unijne na kulturę w Ciechanowie i Przasnyszu

Informacja prasowa - Zostań Najaktywniejszą Liderką Wiejską

2017.04.19 14:40 , aktualizacja: 2017.04.19 15:59

Pełne energii, pracowite, zaangażowane w życie lokalnej społeczności, członkinie kół gospodyń wiejskich czy działaczki lokalne – do nich właśnie skierowany jest konkurs organizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Już po raz czwarty mieszkanki Mazowsza mogą zawalczyć o tytuł Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej. Nabór wniosków rusza właśnie dzisiaj i potrwa do 1 września.

więcej o: Zostań Najaktywniejszą Liderką Wiejską

Informacja prasowa - Kolejnych 12 instytucji dołączyło do akcji „Koleją do kultury”

2017.04.18 13:25 , aktualizacja: 2017.04.18 14:37

Już nie 13, ale aż 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich. Do programu „Koleją do Kultury” dołączyło właśnie kolejnych 12 partnerów, w tym m.in. stołeczne teatry czy muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Radomia. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęca marszałek Adam Struzik.

więcej o: Kolejnych 12 instytucji dołączyło do akcji „Koleją do kultury”

Informacja prasowa - W Lany Poniedziałek do skansenu

2017.04.13 14:25

Wielkanoc na Mazowszu to bogactwo tradycji i zwyczajów – barwnych i wesołych, jednak często już niepraktykowanych lub zapomnianych. Warto je poznać, a także aktywnie w nich uczestniczyć. W drugi dzień świąt, zwany także Lanym Poniedziałkiem czy Śmigusem-Dyngusem, do wspólnego świętowania zapraszają mazowieckie skanseny – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Muzeum Wsi Radomskiej.

więcej o: W Lany Poniedziałek do skansenu

Informacja prasowa - Jest wsparcie marszałka dla Siedleckiego Ośrodka Onkologii

2017.04.11 15:00

Zarząd Województwa Mazowieckiego będzie wspierał finansowo budowę pierwszego w subregionie siedleckim ośrodka onkologii. Powstanie on przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach. Właśnie została podpisana umowa wsparcia pomiędzy samorządem województwa mazowieckiego, spółką a bankiem. Dzięki niej na budowę ośrodka spółka będzie mogła pozyskać kredyt inwestycyjny.

więcej o: Jest wsparcie marszałka dla Siedleckiego Ośrodka Onkologii

Informacja prasowa - Mazowsze znów najlepsze

2017.04.10 14:55 , aktualizacja: 2017.04.10 15:16

Blisko 100 wystawców – samorządów, lokalnych grup działania, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń branżowych, przedsiębiorstw działających w branży hotelarskiej i kulturalnej, a także około 20 tys. zwiedzających – tak zakończyły się IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2017 w Kielcach. Stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zostało okrzyknięte najciekawszym stoiskiem tegorocznej edycji imprezy.

więcej o: Mazowsze znów najlepsze

Informacja prasowa - Mazowsze przy tablicy

2017.04.10 09:05 , aktualizacja: 2017.04.18 13:27

Nauczyciele z Mazowsza mają wiele ciekawych pomysłów na to, jak przeprowadzić lekcje o Mazowszu. Taki wniosek można wyciągnąć po pierwszej edycji konkursu na scenariusz lekcji szkolnej poświęconej naszemu województwu. Najlepszych 20 scenariuszy już niebawem znajdzie się w specjalnej publikacji, która trafi do mazowieckich szkół.

więcej o: Mazowsze przy tablicy

Informacja prasowa - Studiuj bezpłatnie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych!

2017.04.07 14:05 , aktualizacja: 2017.04.07 14:15

Na Mazowszu działa ponad 100 szkół wyższych, w których uczy się przeszło 275 tys. studentów. W październiku dołączą do nich kolejni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – już po raz 15. samorząd województwa mazowieckiego proponuje młodym Mazowszanom trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na dwóch kierunkach – informatyka lub zarządzanie informacją. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca br.

więcej o: Studiuj bezpłatnie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych!

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.