Informacje prasowe

Informacja prasowa - Nowe e-usługi na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu

2017.03.24 14:40

Dobra wiadomość dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Jeszcze w tym roku uruchomionych zostanie dziesięć nowych e-usług wspierających działalność uczelni. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,4 mln zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Nowe e-usługi na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu

Informacja prasowa - Kontrola CBA w urzędzie marszałkowskim zakończona

2017.03.21 11:25

W czerwcu zeszłego roku w urzędach marszałkowskich w całym kraju rozpoczęły się kontrole CBA. Na Mazowszu dotyczyła ona trzech projektów realizowanych ze środków unijnych. Po 10 miesiącach prac i analiz, kontrola została zakończona. Nie wykazała istotnych nieprawidłowości.

więcej o: Kontrola CBA w urzędzie marszałkowskim zakończona

Informacja prasowa - Konkurs dla młodych znawców ekologicznej żywności

2017.03.17 13:15 , aktualizacja: 2017.03.17 13:36

To już XIV edycja konkursu „Smak ekologicznej żywności”. Po raz kolejny uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa oraz produktów z niego pochodzących. Jest jeszcze czas – termin zgłaszania udziału szkoły w konkursie upływa 31 marca br.

więcej o: Konkurs dla młodych znawców ekologicznej żywności

Informacja prasowa - Szpitale z energią

2017.03.16 14:00 , aktualizacja: 2017.03.21 12:56

2324 panele słoneczne o łącznej powierzchni 5386 m² zamontowane w 12 marszałkowskich szpitalach, prace termomodernizacyjne w 9 placówkach, zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, szeroka kampania edukacyjna dotycząca odnawialnych źródeł energii i spodziewane oszczędności nawet o jedną czwartą rocznie na podgrzewaniu ciepłej wody to efekty jednej z największych inwestycji zdrowotnych prowadzonych w ubiegłym roku na Mazowszu. Projekt budowy kolektorów słonecznych w 12 marszałkowskich szpitalach kosztował ponad 42 mln zł i został zrealizowany dzięki środkom ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Dzisiaj w Warszawie podsumowano całą inwestycję.

więcej o: Szpitale z energią

Informacja prasowa - Ponad 3,5 mln zł z UE na renowację zespołu pałacowo-parkowego w Kozienicach

2017.03.16 13:35

Gmina Kozienice ponad 3,5 mln zł ze środków unijnych przeznaczy na prace budowlano-konserwatorskie w dawnym zespole pałacowo-parkowym w Kozienicach. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze starostwem powiatowym w Kozienicach. Umowę o dofinansowanie projektu podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka.

więcej o: Ponad 3,5 mln zł z UE na renowację zespołu pałacowo-parkowego w Kozienicach

Informacja prasowa - To już XI edycja konkursu „Wierzba”!

2017.03.15 11:15

Właśnie ruszył nabór do XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Muzea będą konkurować w czterech kategoriach: najciekawsza wystawa, najlepszy projekt edukacyjny, najciekawsze wydawnictwo muzealne oraz kategoria otwarta. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie muzea, które mają swoją siedzibę w województwie mazowieckim. Które z nich okażą się najlepsze w tym roku?

więcej o: To już XI edycja konkursu „Wierzba”!

Informacja prasowa - Ponad 7 mln zł z UE na kolejne parkingi i kulturę na Mazowszu

2017.03.14 09:20 , aktualizacja: 2017.03.14 14:35

Kolejne unijne środki trafiają do beneficjentów. Dzięki 2,6 mln zł dotacji, już pod koniec 2017 r. w Legionowie będą funkcjonować dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Z kolei ponad 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę, remont i konserwację zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej. Do gminy Brok trafi natomiast prawie 600 tys. zł dofinansowania na remont i wyposażenie sali widowiskowej domu kultury. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze unijne fundusze planuje przeznaczyć na aranżację ekspozycji w oranżerii.

więcej o: Ponad 7 mln zł z UE na kolejne parkingi i kulturę na Mazowszu

Informacja prasowa - Ustawa Szyszki to nie wszystko! Zanim wytniesz – wczytaj się w przepisy!

2017.03.13 11:25

Odkąd 1 stycznia br. w życie weszła ustawa liberalizująca przepisy dotyczące usuwania drzew i krzewów, w całym kraju mamy do czynienia z niekontrolowaną wycinką zieleni. Niestety coraz częściej pojawiają się też sygnały, że drzewa wycinane są na tzw. obszarach chronionych. Samorząd województwa mazowieckiego apeluje o rozwagę i zapoznanie się ze wszystkimi przepisami dotyczącymi wycinki.

więcej o: Ustawa Szyszki to nie wszystko! Zanim wytniesz – wczytaj się w przepisy!

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.