Zaproszenia

Informacja prasowa - Ponad 5,1 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Platerów

2017.07.21 13:30

Dzięki wsparciu ze środków unijnych do końca 2018 roku w budynkach mieszkalnych, prywatnych na terenie gminy Platerów zostaną zamontowane instalacje odnawialnych źródeł energii. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma wsparcie z RPO WM w wysokości ponad 5,1 mln zł. W poniedziałek umowę w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i wójt gminy Platerów Jerzy Garucki.

więcej o: Ponad 5,1 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Platerów

Zaproszenie - List intencyjny – Muzeum w Treblince

2017.07.20 16:05

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie współpracować z Samorządem Województwa Mazowieckiego na rzecz utworzenia instytucji kultury Muzeum – miejsce pamięci po niemieckim obozie zagłady i obozie pracy w Treblince.

więcej o: List intencyjny – Muzeum w Treblince

Zaproszenie - Ponad 3,2 mln zł wsparcia unijnego na renowację zabytków sakralnych Radomia

2017.07.19 12:15 , aktualizacja: 2017.07.19 12:19

Dzięki unijnemu wsparciu wykonane zostaną prace konserwatorsko-budowlane w obiektach sakralnych diecezji radomskiej. W Radomiu obejmą one kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, dawny klasztor Sióstr Benedyktynek przy ul. Malczewskiego w części zajmowanej przez archiwum diecezjalne, a także teren cmentarza przy ul. Limanowskiego. Z kolei w Chotczy Dolnej wyremontowana zostanie kaplica pw. Trójcy Świętej i Aniołów Stróżów. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 3,2 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę o dofinansowanie projektu podpiszą jutro członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu Roman Adamczyk.

więcej o: Ponad 3,2 mln zł wsparcia unijnego na renowację zabytków sakralnych Radomia

Zaproszenie - 13 mln zł wsparcia unijnego na termomodernizację i odnawialne źródła energii w subregionie siedleckim

2017.07.19 12:10

Unia stawia na ekologię. Tym razem wsparcie unijne na projekty poprawiające efektywność energetyczną i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii trafią do beneficjentów z subregionu siedleckiego. Ponad 9,8 mln zł otrzyma gmina Łochów na montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych. Z kolei gmina Pilawa przeznaczy ponad 3 mln zł na termomodernizację trzech szkół w Trąbkach i Gocławiu oraz budynku OSP w Puznówce. Natomiast Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jadwigi w Mokobodach środki w wysokości ponad 158 tys. zł zainwestuje w termomodernizację dzwonnicy przy zabytkowym kościele. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego te trzy projekty otrzymają wsparcie o łącznej wysokości 13 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: 13 mln zł wsparcia unijnego na termomodernizację i odnawialne źródła energii w subregionie siedleckim

Zaproszenie - Ponad 10,6 mln zł z UE na termomodernizację budynków i odnawialne źródła energii na Mazowszu

2017.07.17 12:55 , aktualizacja: 2017.07.17 15:32

Kolejne miliony z UE na inwestycje w poprawę efektywności energetycznej. Prawie 6 mln zł trafi do gminy Nadarzyn na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w indywidualnych budynkach mieszkalnych. Gmina Mszczonów ponad 2,8 mln zł z funduszy zainwestuje w termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Na ten sam cel Zielonka przeznaczy ze środków unijnych blisko 1,2 mln zł, gmina Pokrzywnica ponad 400 tys. zł, a do gminy Kołbiel trafi ponad 280 tys. zł wsparcia. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają łącznie dofinansowanie w wysokości ponad 10,6 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i beneficjenci.

więcej o: Ponad 10,6 mln zł z UE na termomodernizację budynków i odnawialne źródła energii na Mazowszu

Zaproszenie - Ponad 5,5 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Policzna

2017.07.13 12:55 , aktualizacja: 2017.07.13 13:11

Dzięki ponad 5,5 mln zł wsparcia ze środków unijnych zostaną zakupione i zainstalowane instalacje OZE w obiektach mieszkalnych jednorodzinnych. Umowę o dofinansowanie projektu podpiszą jutro członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec.

więcej o: Ponad 5,5 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Policzna

Zaproszenie - Środki unijne na inwestycje drogowe w powiatach ostrołęckim i makowskim

2017.07.12 12:15 , aktualizacja: 2017.07.12 12:20

Środki unijne trafią do kolejnych beneficjentów – tym razem do powiatów ostrołęckiego i makowskiego. Ponad 10 mln zł z unijnego wsparcia powiat ostrołęcki zainwestuje w budowę blisko 6 km drogi z pasem pieszo-rowerowym i utwardzonymi poboczami, a także w budowę i przebudowę skrzyżowań, chodników i przejazdu kolejowego w gminie Goworowo. Z kolei powiat makowski ponad milion zł ze środków unijnych przeznaczy na przebudowę ponad 3 km drogi powiatowej i chodników na odcinku Gąsewo Poduchowne – Nowy Szczeglin. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają wsparcie w wysokości ponad 11 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Środki unijne na inwestycje drogowe w powiatach ostrołęckim i makowskim

Zaproszenie - Środki unijne na budowę obwodnicy w Wyszkowie oraz e-usługi w Urzędzie Miejskim w Węgrowie

2017.07.11 13:05

Dobra wiadomość dla mieszkańców Wyszkowa. Ponad 18 mln zł z funduszy unijnych gmina zainwestuje w budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej miasta. Z kolei Urząd Miasta Węgrów przeznaczy 1 mln zł wsparcia z UE na wdrożenie platformy zintegrowanych usług publicznych. Decyzją zarządu województwa projekty otrzymają wsparcie w wysokości ponad 19 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i beneficjenci.

więcej o: Środki unijne na budowę obwodnicy w Wyszkowie oraz e-usługi w Urzędzie Miejskim w Węgrowie

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.