Zaproszenia

Zaproszenie - Prawie 39 mln zł z ue na rozbudowę infrastruktury drogowej w Siedlcach

2017.05.26 14:10

Już w połowie 2018 roku zakończone zostaną ważne inwestycje drogowe w Siedlcach. Powstanie tunel z ciągiem komunikacyjnym na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Składowej i zrealizowany zostanie kolejny etap budowy śródmiejskiej obwodnicy. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 38,8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. W poniedziałek umowę w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

więcej o: Prawie 39 mln zł z ue na rozbudowę infrastruktury drogowej w Siedlcach

Zaproszenie - Środki unijne na renowację zabytkowego spichlerza w Borkowicach

2017.05.25 12:55

Ponad 300 tys. zł unijnego wsparcia z RPO WM 2014-2020 trafi do powiatu przysuskiego. Środki zostaną przeznaczone na renowację zabytkowego spichlerza w Borkowicach. W pierwszym etapie wykonane będą prace remontowe i wymiana dachu. W dalszych etapach planowana jest renowacja wnętrz oraz wyposażenia. Docelowo w obiekcie będą odbywały się imprezy kulturalne, wystawy, przedstawienia teatralne, a także projekcje filmów. W ofercie znajdą się także liczne zajęcia warsztatowe dla osób starszych oraz kursy i turnieje dla dzieci i młodzieży. Umowę o dofinansowanie projektu podpiszą jutro członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz wicestarosta powiatu przysuskiego Tomasz Matlakiewicz.

więcej o: Środki unijne na renowację zabytkowego spichlerza w Borkowicach

Zaproszenie - Środki unijne na ścieżki rowerowe w Józefowie i renowację zabytków w Żyrardowie i Modlinie

2017.05.22 15:25

Dzięki wsparciu unijnemu w Józefowie i pięciu okolicznych gminach powstanie ponad 45 km nowych dróg rowerowych. Natomiast Nowy Dwór Mazowiecki zainwestuje ponad 3,4 mln zł z funduszy unijnych w modernizację i adaptację na cele kulturalne Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin. Natomiast Żyrardów przeznaczy ponad 2,6 mln zł na renowację zabytkowego budynku Ochronki. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 32,8 mln zł z RPO WM 2014-2020.

więcej o: Środki unijne na ścieżki rowerowe w Józefowie i renowację zabytków w Żyrardowie i Modlinie

Zaproszenie - Środki unijne na ścieżki rowerowe w Ciechanowie

2017.05.18 11:00

Dobre wieści dla mieszkańców Ciechanowa. Dzięki środkom unijnym już w połowie przyszłego roku powstanie ponad 3,6 km nowych ścieżek rowerowych i 3,8 km chodników. Poza tym zmodernizowany zostanie ponad 2 kilometrowy odcinek drogi w ciągu ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej. Powstaną też parkingi rowerowe i punkty samoobsługi rowerowej. Na ulicach pojawi się energooszczędne oświetlenie. Decyzją zarząd województwa mazowieckiego projekt otrzyma wsparcie w wysokości blisko 7 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

więcej o: Środki unijne na ścieżki rowerowe w Ciechanowie

Zaproszenie - Branża turystyczna gotowa na wakacje

2017.05.17 12:15 , aktualizacja: 2017.05.19 14:18

Polska Izba Turystyki i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zapraszają na konferencję prasową - Branża turystyczna gotowa na wakacje.

więcej o: Branża turystyczna gotowa na wakacje

Zaproszenie - 10 mln zł z UE na przebudowę dróg w Płocku

2017.05.17 09:45 , aktualizacja: 2017.05.17 09:55

Ponad 10,4 mln zł unijnego wsparcia trafi w najbliższym czasie do Płocka. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd województwa mazowieckiego. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę ulic: Przemysłowa, Kostrogaj i Wiadukt w Płocku stanowiących jeden ciąg drogowy. Projekt przewiduje też budowę niezbędnej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo m.in. obustronne ciągi piesze, przejścia dla pieszych z azylami, sygnalizację świetlną, ścieżkę rowerową czy przystanki autobusowe. Jutro umowę na unijne dofinansowanie tego projektu podpiszą marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

więcej o: 10 mln zł z UE na przebudowę dróg w Płocku

Zaproszenie - Uczą o bezpieczeństwie drogowym

2017.05.05 12:05 , aktualizacja: 2017.05.05 12:12

Jest ich 364. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym wiedzą wszystko i co najważniejsze potrafią tę wiedzę przekazywać, ale też popularyzować wśród najmłodszych. To nauczyciele z Mazowsza – koordynatorzy ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, którzy wzięli udział programie warszawskiego WORD-u „Bezpieczny i Odpowiedzialny Człowiek”. W poniedziałek podsumowana zostanie pierwsza edycja projektu, a uczestnikom wręczone będą certyfikaty. W spotkaniu weźmie udział marszałek Adam Struzik.

więcej o: Uczą o bezpieczeństwie drogowym

Zaproszenie - Muzeum Mazowieckie i Pałac w Sannikach z unijnym dofinansowaniem

2017.05.04 15:00 , aktualizacja: 2017.05.05 09:19

Unijne wsparcie na kulturę trafi do kolejnych beneficjentów. Muzeum Mazowieckie w Płocku dzięki funduszom unijnym zrealizuje dwie ważne inwestycje. Ponad 3,3 mln zł przeznaczy na rozbudowę Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim i ponad 3,4 mln na odbudowę zabytkowego budynku przy ul. Kolegialnej 6 w Płocku. Natomiast Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zainwestuje ponad 3,2 mln zł w modernizację zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie prawie 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Muzeum Mazowieckie i Pałac w Sannikach z unijnym dofinansowaniem

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.