Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

  • Jubileusz najstarszej szkoły w Polsce i jednej z najstarszych w Europie stał się okazją uhonorowania instytucji i osób związanych z placówką medalami pamiątkowymi Pro Masovia i dyplomami uznania za rzetelną i pełną zaangażowania pracę na rzecz jej rozwoju.
  • Na lotnisku w podprzasnyskim Sierakowie powstanie Ośrodek Badań Lotniczych. Buduje go Politechnika Warszawska.
  • Wszystko to za sprawą nowej sali gimnastycznej oraz pracowni multimedialno-językowej dofinansowanej w ramach samorządowego programu dotyczącego przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.
  • Co Mazowsze straci na podziale? Marszałek Adam Struzik oraz radni Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Mirosław Augustyniak tłumaczą, że bardzo wiele. Liczby nie pozostawiają złudzeń.
  • Podejrzewasz u swojego dziecka alergię? A może kaszel, duszności czy zatkany nos nie dają spać Twojej pociesze, a i Tobie spędzają sen z powiek? Szukasz fachowej pomocy i troskliwej opieki dla Twojego dziecka? Wsparcie znajdziesz w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku, gdzie możesz liczyć na bezpłatną (NFZ) i kompleksową diagnozę chorób górnych dróg oddechowych z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemicznego. A ciągłość nauki zapewni przedszkole i szkoła szpitalna (podstawowa i ponadpodstawowa).
  • Dla mieszkańców subregionu ostrołęckiego i płockiego oznacza to jedno – o wysłaniu karetki decydować będzie dyspozytor z Siedlec lub Radomia. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się radni województwa mazowieckiego.
  • Konkurs na „Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020” rozstrzygnięty. Wybrano najlepszych nauczycieli – opiekunów uczniów, którzy uczestniczyli w projektach „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
  • W niestandardowych szkoleniach w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin weźmie udział ponad 400 kierowców z dwóch grup wiekowych – 18-24 lat oraz 55 lat i więcej. To inicjatywa samorządu Mazowsza, organizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej we współpracy z ośrodkami WORD w Warszawie, Siedlcach i Radomiu.

Otwarte konkursy ofert

22

września

wtorek

Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
 
       

Komunikaty / Konsultacje

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego