Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

  • Wszystko to za sprawą nowej sali gimnastycznej oraz pracowni multimedialno-językowej dofinansowanej w ramach samorządowego programu dotyczącego przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.
  • Co Mazowsze straci na podziale? Marszałek Adam Struzik oraz radni Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Mirosław Augustyniak tłumaczą, że bardzo wiele. Liczby nie pozostawiają złudzeń.
  • Podejrzewasz u swojego dziecka alergię? A może kaszel, duszności czy zatkany nos nie dają spać Twojej pociesze, a i Tobie spędzają sen z powiek? Szukasz fachowej pomocy i troskliwej opieki dla Twojego dziecka? Wsparcie znajdziesz w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku, gdzie możesz liczyć na bezpłatną (NFZ) i kompleksową diagnozę chorób górnych dróg oddechowych z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemicznego. A ciągłość nauki zapewni przedszkole i szkoła szpitalna (podstawowa i ponadpodstawowa).
  • Dla mieszkańców subregionu ostrołęckiego i płockiego oznacza to jedno – o wysłaniu karetki decydować będzie dyspozytor z Siedlec lub Radomia. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się radni województwa mazowieckiego.
  • Konkurs na „Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020” rozstrzygnięty. Wybrano najlepszych nauczycieli – opiekunów uczniów, którzy uczestniczyli w projektach „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
  • W niestandardowych szkoleniach w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin weźmie udział ponad 400 kierowców z dwóch grup wiekowych – 18-24 lat oraz 55 lat i więcej. To inicjatywa samorządu Mazowsza, organizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej we współpracy z ośrodkami WORD w Warszawie, Siedlcach i Radomiu.
  • Na terenie przy ul. Sienkiewicza o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha ma być prowadzona działalność lecznicza, związana z udzielaniem świadczeń zdrowotnych innych niż szpitalne. Chodzi m.in. o prowadzenie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego.
  • Remont i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele–Myszyniec (na 7-kilometrowym odcinku od Charcibałda do Myszyńca) zostaną wykonane dzięki wsparciu Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Otwarte konkursy ofert

22

września

wtorek

Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
 
       

Komunikaty / Konsultacje

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego