Aktualności

Bezpieczne rondo w Nieporęcie

2008.11.26 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 11:48

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W Nieporęcie, w powiecie legionowskim, zostało oddane do użytku po przebudowie skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 631 i 633. Nowe rondo zastąpiło kolizyjne skrzyżowanie typu "T". Z myślą o pieszych użytkownikach drogi wybudowane zostały również chodniki.
 

Realizacja inwestycji w Nieporęcie była możliwa dzięki współpracy gminy z samorządem województwa. Koszt modernizacji skrzyżowania wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 1 mln 500 tys. pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to dotacja Europejskiego Banku Inwestycyjnego przeznaczona na likwidację miejsc niebezpiecznych na drogach Mazowsza.

W uroczystym otwarciu nowego skrzyżowania, które miało miejsce 24 listopada br. wziął udział m. in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat inwestuje w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Poza inwestycjami w infrastrukturę drogową prowadzi również kampanie informacyjne, skierowane m. in. do najmłodszych użytkowników dróg, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podkreślił, że dzięki takim działaniom nie tylko piesi i kierowcy są bezpieczniejsi, ale również podróżowanie po Mazowszu staje się coraz wygodniejsze i szybsze.

Liczba wyświetleń: 573

powrót