Aktualności

Samochody dla mazowieckiej policji

2009.03.03 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 15:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

O 17 samochodów, 6 motocykli i jedną łódź motorową wzbogaciły się komendy powiatowe i miejskie policji z Mazowsza. Zakup sprzętu jest efektem podpisanego we wrześniu 2008 r. porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego, Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz samorządami lokalnymi. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 704 tys. zł.
 

Nowe samochody osobowe marki KIA Ceed, osobowo-terenowe marki Nissan Pathfinder i jeden furgon trafiły do powiatów: płockiego, radomskiego, białobrzeskiego, garwolińskiego, lipskiego, makowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego, przysuskiego, ostrowskiego, sierpeckiego, węgrowskiego, zwoleńskiego i ostrołęckiego. Dodatkowo powiaty ostrowski, radomski i sierpecki wzbogaciły się o motocykle, a powiat ostrołęcki zarówno o motocykl, jak i łódź motorową.

Jest to już kolejne tego typu wsparcie dla mazowieckiej policji. W latach 2005-2008 Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował zakup 253 samochodów, 13 motocykli i 8 łodzi motorowych. Na ten cel przeznaczono łącznie blisko 6,5 mln zł.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli m.in.: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Piotr Szprendałowicz – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 48 kB, Liczba pobrań: 277, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 654

powrót