Aktualności

O współpracy zagranicznej z dziennikarzami polonijnymi

2009.03.12 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 13:50

Autor: Łucja D. Cichocka, Redakcja serwisu internetowego i BiP, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Członkowie Polskiego Klubu Publicystyki Międzynarodowej byli gośćmi Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Spotkanie odbyło się 11 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i poświęcone było przede wszystkim współpracy zagranicznej województwa.
 

Goście zapoznali się z działaniami prowadzonymi w ramach współpracy z regionami partnerskimi i ze wspólnymi inicjatywami realizowanymi między innymi w dziedzinie kultury, dziedzictwa regionalnego, ochrony środowiska i polityki zdrowotnej. Marszałek Adam Struzik omówił również perspektywy dalszego rozwoju współpracy międzyregionalnej, a także plany związane z pozyskiwaniem kolejnych partnerów, w tym z terenu Europy Wschodniej. Ważnym elementem prezentacji były kwestie dotyczące kontaktów władz Mazowsza z organizacjami polonijnymi.

Przedstawiciele Polskiego Klubu Publicystyki Międzynarodowej przedstawili swoje pomysły związane m. in. z rozwojem współpracy naukowej między regionami, a także z poszerzeniem współpracy z Polonią, szczególnie poprzez wspólne działania związane z promocją mazowieckiego dziedzictwa kulturowego za granicą.

Liczba wyświetleń: 376

powrót