Aktualności

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły

2009.05.18 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 10:53

Autor: Ewa Dymarska, Departament Organizacji i Nadzoru, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

15 maja br. w Internacie Męskim Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie („Gościniec Julinek”) w ramach kolejnej edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły” odbył się Finał Powiatowy zorganizowany dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych z powiatu Warszawskiego Zachodniego.
 

Łącznie w ramach Eliminacji Powiatowych i Finału Powiatowego objęto programem prawie 4 tys. dzieci. Musiały się one wykazać wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz umiejętnością kierowania rowerem na torze rowerowym. W konkursie wzięło udział 168 finalistów, z których wyłoniono zwycięzców w czterech grupach wiekowych: dziewczynki - szkoła podstawowa, chłopcy - szkoła podstawowa, dziewczynki - gimnazjum oraz chłopcy - gimnazjum.

Dzieci otrzymały nagrody w postaci rowerów, aparatów fotograficznych i odtwarzaczy mp3, które wręczył im m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. Dodatkowo wszyscy otrzymali wyposażenie bezpiecznego rowerzysty: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe, opaski odblaskowe, książkę „Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa” oraz plecak z elementami odblaskowymi i film mówiący o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa w sytuacjach z jakimi spotyka się dziecko w drodze do szkoły.

Konkurs zorganizował Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współudziale Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Warszawy, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Powiatowej Policji ze Starych Babic, Państwowej Straży Pożarnej oraz wójtów i burmistrzów: z miasta i gminy Błonie, gminy Izabelin, gminy Kampinos, gminy Leszno, miasta i gminy Łomianki, miasta i gminy Ożarów Mazowiecki oraz gminy Stare Babice.

Liczba wyświetleń: 372

powrót