Aktualności

Radomscy lekarze nagrodzeni

2010.03.01 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 14:54

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

26 lutego br. w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbyła się gala plebiscytowa Lekarz Roku 2009. Podczas uroczystości władze województwa reprezentowali wiceprzewodnicząca Sejmiku Bożenna Pacholczak i członek Zarządu Piotr Szprendałowicz.
 

W plebiscycie wyróżniono najlepszych lekarzy z powiatów, pięciu medyków z Radomia, którzy otrzymali największą liczbę głosów oraz "złotą dziesiątkę” lekarzy z regionu i Radomia, w której znaleźli się: Ewa Chudecka- Dziekan, Danuta Dyjas – Walczak, Mariola Żołyniak- Jabłońska, Teodora Słoń, Jadwiga Szczerbicka, Teresa Kacperczyk – Baran, Zbigniew Stępień, Anna Drabik, Przybyszew Iwona Szymańska-Baran, Waldemar Witkowski. Lekarzem Roku została Ewa Chudecka - Dziekan z Wieniawy.

Wręczając laureatom nagrody członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podziękował lekarzom za codzienny trud i ciężką pracę. czasami niedocenianą, jaką wkładają w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Przypomniał również, że Samorząd Województwa Mazowieckiego, dbając o zdrowie mieszkańców regionu, podejmuje szereg działań, mających na celu wsparcie finansowe szpitali, zarówno w procesach inwestycyjnych, w zakresie zakupu sprzętu, unowocześniania obiektów, jak i poprzez realizację programów profilaktyki zdrowotnej. Wyraził nadzieję, że zmodernizowane placówki służby zdrowia, wyposażone w nowoczesny sprzęt, pozwolą pracującym w nich lekarzom skuteczniej i łatwiej pomagać pacjentom.

Liczba wyświetleń: 543

powrót