Aktualności

Spotkanie Marszałka z Ambasadorem Republiki Ekwadoru

2010.07.23 08:20 , aktualizacja: 2012.04.24 15:54

Autor: Marcin Kaczmarek, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

22 lipca br. wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego złożył Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Ekwadoru Fabián Valdivieso Eguiguren, który rozpoczął swoją misję w Polsce w marcu br. Z gościem spotkał się Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Na wstępie marszałek Adam Struzik zapoznał gościa ze strukturą samorządu terytorialnego w Polsce na przykładzie województwa mazowieckiego, a także omówił role i kompetencje władz poszczególnych szczebli samorządu oraz sposób ich funkcjonowania. Ambasador Fabián Valdivieso Eguiguren przedstawił natomiast założenia realizowanej obecnie reformy terytorialnej w Ekwadorze.   

Głównym tematem rozmów była możliwość nawiązania współpracy między województwem mazowieckim, a jedną z prowincji w Republice Ekwadoru. Ambasador Fabián Valdivieso Eguiguren zaproponował podjęcie współpracy ze Stołeczną Prowincją Pichincha. Współpraca międzyregionalna mogłaby dotyczyć takich obszarów, jak: kultura, ochrona zdrowia i gospodarka.

Na zakończenie Marszałek zaprosił Pana Ambasadora na Dożynki Mazowieckie, które odbędą się 22 sierpnia br. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

  • Łucja D. Cichocka
  • Łucja D. Cichocka
  • Łucja D. Cichocka

Liczba wyświetleń: 491

powrót