Aktualności

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Warszawa- Góra Kalwaria

2010.10.04 11:00 , aktualizacja: 2012.04.23 15:49

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Rusza długo oczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 724 na całej jej długości od granic Warszawy do skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w Górze Kalwarii (17 km). Inwestycja została wpisana na listę projektów kluczowych województwa mazowieckiego realizowanych  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

 

30 września br. wicemarszałek Ludwik Rakowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, przewodniczący Komisji Strategii  Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego w Sejmiku Województwa Grzegorz Kostrzewa - Zorbas, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów oficjalnie przekazali wykonawcy plac budowy.

Wartość projektu to blisko 55 milionów. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem są Mosty Łódź. Po przebudowie Konstancin z Warszawą połączy dwupasmówka.  Zakres robót drogowych obejmuje również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostaną istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstaną wyspy centralne z sygnalizacją świetlną.

 

Roboty drogowe rozpocznie budowa drugiej jezdni od Warszawy do ul. Mirkowskiej w Konstancinie. Na tym etapie mogą wystąpić lokalne zwężenia przy przebudowie sieci. Po wykonaniu tych prac drogowcy przebudują starą jezdnię, a ruch będzie odbywał się nowym odcinkiem drogi. Równocześnie będą wykonywane roboty budowlane w Turowicach, Kawęczynie i Moczydłowie. Od wiosny przyszłego roku kierowcy napotkają większe utrudnienia w ruchu ze względu na budowę mostu na rz. Jeziorce. Jednocześnie prowadzone będą roboty w innych miejscach Konstancina i Góry Kalwarii. Planowane zakończenie robót to kwiecień 2012 r.

Liczba wyświetleń: 636

powrót