Aktualności

Ruszyła rozbudowa radomskiej „Elektrowni”

2011.01.10 09:05 , aktualizacja: 2012.02.29 13:07

Autor: MCSW, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Wmurowano kamień węgielny pod budynek Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu. W uroczystości, która odbyła się 7 stycznia br., wziął udział m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Rozbudowa i modernizacja Centrum kosztować będzie ponad 17,5 mln zł i zostanie w całości sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel zarząd województwa zagwarantował w sumie 25 mln zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie nowo powstałego Centrum.

 

Adaptacja obiektu miejskiej elektrowni na potrzeby Centrum Sztuki Współczesnej zostanie przeprowadzona na podstawie projektu grupy architektów z Warszawy kierowanej przez Andrzeja Kikowskiego. Prace, które obejmą remont obecnego budynku oraz dobudowanie nowych elementów w nowoczesnym stylu, mają trwać do końca 2012 roku. Nowy obiekt, o powierzchni wynoszącej ponad 5000 metrów kwadratowych, będzie miał trzy poziomy. Powstanie tu m.in. siedem sal wystawowych, biblioteka, księgarnia, kino na 120 miejsc oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne. Do celów ekspozycyjnych zaadaptowany zostanie również stary piec, w którym planuje się urządzenie galerii małych form.

  • fot. arch. MCSW...
  • fot. arch. MCSW...
  • fot. arch. MCSW...

Liczba wyświetleń: 1325

powrót