Aktualności

Otwarto zmodernizowany szpital w Józefowie

2011.02.10 15:50 , aktualizacja: 2012.02.29 12:18
Autor: opracowanie: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: T.Rosłonek
foto: T.Rosłonek

Młodych pacjentów szpitala w Józefowie czekają duże zmiany. 10 lutego br. został otwarty nowy budynek tej placówki medycznej. Znajduje się w nim m.in. Młodzieżowy Oddział Specjalistyczny, który zapewni świadczenia ostrodyżurowe w zakresie psychiatrii młodzieżowej. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Dzięki nowym warunkom młodzież w wieku 15 – 21 lat będzie miała zagwarantowaną całodobową opiekę, specjalistyczny program leczenia zaburzeń odżywiania oraz różne formy terapii. Spółka Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii będzie prowadziła największy w Polsce zespół leczący dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi. Umieszczenie w rozbudowywanym szpitalu oddziału psychiatrii młodzieżowej pełniącego „ostry dyżur” umożliwiło pacjentom, ich rodzinom i lekarzom innych specjalności pediatrycznych z terenu aglomeracji warszawskiej łatwy i szybki dojazd do miejsca udzielania pomocy.

 

W placówce powstała także nowa pracownia badań EEG, która wykonuje świadczenie m. in. dla pacjentów z powiatu otwockiego. Otrzymali oni możliwość korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych, które w chwili obecnej są słabo dostępne dla dzieci w tym rejonie.

 

Zadbano również o teren wokół szpitala, stwarzając optymalne warunki rekreacyjne dla przebywających w placówce pacjentów. Lokalizacja szpitala, na przecięciu kilku dróg komunikacyjnych (połączenie drogowe i kolejowe), gwarantuje łatwy dojazd z różnych części województwa mazowieckiego i Warszawy.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski rozbudowa i modernizacja szpitala w Józefowie zdecydowanie poprawiła dostępność do świadczeń z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży oraz podwyższyła standard świadczonych usług dla pacjentów aglomeracji warszawskiej, jak i całego województwa mazowieckiego.

 

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt inwestycji to 12 mln 269 tys. 143 zł.

Liczba wyświetleń: 2063

powrót