Aktualności

Spotkanie w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

2011.02.25 09:45 , aktualizacja: 2012.02.29 11:08

Autor: Muzeum Literatury, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dyskutowano na temat przebudowy i możliwości modernizacji główniej siedziby placówki. W spotkaniu, które odbyło się 24 lutego br. wziął udział m.in. wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

O założeniach i planach modernizacyjnych opowiedział wicedyrektor muzeum Henryk Banasiuk. Przypomniał, że ze środków przyznanych Muzeum przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2009 roku wykonano studium programowo-przestrzenne przebudowy kamienic, studyjne programy infrastrukturalne dla systemów elektronicznych, a także niezbędne ekspertyzy i opinie.

 

Na spotkaniu zaprezentowano wyniki badań diagnostyczno-archeologicznych, geotechnicznych, konserwatorskich i historyczno-architektonicznych przeprowadzonych w roku 2010. Z opracowaną, na podstawie wykonanych badań i zaleceń konserwatorskich, koncepcją przebudowy Muzeum zapoznał uczestników spotkania dr arch. Jerzy Grochulski. Prezentacja multimedialna opatrzona rzeczowym i wyjaśniającym komentarzem zobrazowała skalę prac oraz efekt końcowy. Dzięki inwestycji Muzeum ma zwiększyć powierzchnię wystawienniczą, wprowadzić rozwiązania multimedialne, zbudować wielofunkcyjną salę edukacyjno-widowiskową na dziedzińcu wewnętrznym, urządzić nowoczesne, zapewniające właściwą konserwację i bezpieczeństwo zbiorów magazyny oraz zbudować zintegrowany system informatyczny, zabezpieczeń przeciwpożarowych, antywłamaniowych, dozoru i kontroli dostępu.

  • fot. Maciej Bociański
  • fot. Maciej Bociański
  • fot. Maciej Bociański

Liczba wyświetleń: 913

powrót