Aktualności

Gazele mazowieckiego biznesu

2011.03.17 10:50 , aktualizacja: 2012.02.29 10:40
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Tadeusz Klepczyński,...

Nagrodzono najlepiej rozwijające się przedsiębiorstwa z Mazowsza. W uroczystej gali, która odbyła się 16 marca br. w Warszawie, wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Po raz jedenasty ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm opublikował „Puls Biznesu”. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie podmiotów, które niezależnie od koniunktury gospodarczej, z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych, pomimo, że nie należą do największych rekinów biznesowych.

 

Marszałek Adam Struzik, gratulując nagrodzonym, podkreślił rolę, jaką odrywają w gospodarce regionu małe i średnie przedsiębiorstwa. Tworzą nowe miejsca pracy, są bogatym źródłem inicjatyw w zakresie innowacyjności, przyczyniają się także do poprawy spójności gospodarczej i społecznej województwa.

 

Głównym założeniem rankingu jest promowanie przedsiębiorstw koncentrujących swoją działalność w regionach i tych,  które - w wielu przypadkach - stały się gospodarczymi wizytówkami województw. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat. Cechą charakterystyczną Gazel Biznesu jest też dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów.

 

Finałowa gala Gazel Biznesu 2010 odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 1043

powrót