Aktualności

Unia dofinansuje rozbudowę Otolińskiej

2011.05.13 14:05 , aktualizacja: 2012.02.28 14:49
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.MJWPU
fot.arch MM w Płocku
fot.arch.MJWPU

Rozbudowa kluczowej arterii Płocka – ulicy Otolińskiej decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzyma blisko 25 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali 13 kwietnia br. wicemarszałek Marcin Kierwinski oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Całkowita wartość projektu to 42,2 mln zł.

 

Otolińska jest niezwykle ważną komunikacyjnie ulicą Płocka. Łączy się bezpośrednio z ul. Piłsudskiego – drogą krajową nr 62. Poza tym krzyżuje się z wieloma innymi znaczącymi ulicami miasta – np. ul. Chopina, która stanowi dojazd do stacji PKP Płock Główny i dworca PKS, a także stanowi połączenie z terenami przemysłowymi.

 

Ulica została wybudowana w latach 1950-60 dla ruchu średniego. W 1996 r. odnowiono jej nawierzchnię jedynie na długości 773 m – od ul. Piłsudskiego do torów kolejowych. Pozostała część ulicy – 1462 m podlegała dotychczas tylko bieżącemu utrzymaniu. Wzmożony ruch oraz czynniki środowiska wzmagają proces niszczenia. Ze względu na zły stan techniczny drogi i bezpieczeństwo użytkowników wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Konsekwencją jest mniejsza płynność ruchu i ograniczona przepustowość ulicy, co z pewnością uda się zmienić dzięki dofinansowaniu unijnemu.

 

Rozbudowa ul. Otolińskiej uatrakcyjni ciąg komunikacyjny Płocka, zapewniając płynność ruchu, bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

 

Sam projekt obejmuje rozbudowę ulicy wraz z brakującą infrastrukturą na odcinku od al. Piłsudskiego do granicy miasta. Jest to odcinek o długości 2235 mb. Głównym założeniem inwestycji jest usprawnienie komunikacji drogowej i poprawa bezpieczeństwa drogowego w mieście. W ramach inwestycji przewiduje się prace budowlane – drogowe, sanitarne i elektryczne. Przebudowane zostaną chodniki (9911 m2), wybudowane 4363 m2 ścieżki rowerowej o utwardzonej nawierzchni i odbudowane 1630 mb ul. Targowej – drogi powiatowej. Projekt zakłada też budowę 4195 mb kanalizacji deszczowej. Poza tym zmodernizowanych będzie osiem skrzyżowań oraz wykonane zostaną: wyspa dzieląca, zieleń, zatoki autobusowe, parkingi, a także oświetlenie.

 

Tytuł projektu: Rozbudowa ulicy Otolińskiej w Płocku wraz z brakującą infrastrukturą

Całkowita wartość projektu: 42 206 042,74 zł

Kwota dofinansowania: 24 967 129,05 zł

Beneficjent: miasto Płock

Liczba wyświetleń: 990

powrót