Aktualności

Akademia Euro

2011.06.03 16:05 , aktualizacja: 2012.02.28 10:57

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Rozpoczął się kluczowy etap prac przed Euro 2012. Jednym z przedsięwzięć mających przygotować Polskę do tego wydarzenia jest projekt szkoleniowy Akademia Euro. Jego szczegółowe cele i założenia zaprezentowano 3 czerwca br., podczas konferencji zatytułowanej „Wszyscy jesteśmy gospodarzami”. W spotkaniu Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Prezes Spółki PL.2012 Marcin Herra, podczas konferencji, przedstawił projekt Akademia Euro. W jego ramach planuje się przeszkolenie 2,5 tys. pracowników komunikacji kolejowej i miejskiej, punktów informacyjnych, gastronomicznych i handlowych w zakresie profesjonalnej obsługi klienta w języku angielskim. Dodatkowe szkolenia przeznaczone zostaną dla służb medycznych oraz przedstawicieli innych profesji odpowiedzialnych w szczególności za porządek i bezpieczeństwo. Celem Akademii Euro jest zapewnienie najwyższego poziomu obsługi gości zagranicznych. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość poszerzenia umiejętności językowych oraz wiedzy na temat zwyczajów kulturowych innych narodów.

 

Projekt  Akademia Euro realizowany jest przez Spółkę PL.2012 we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i urzędami marszałkowskimi województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Marcin Kierwiński, w ramach projektu zostanie przeszkolonych 720 osób z Mazowsza. Dobrze przygotowana kadra to podstawowy warunek sprawnej obsługi zagranicznych turystów oraz budowania pozytywnego wizerunku nie tylko regionu, ale również całej Polski.

 

Projekt „Akademia Euro” realizowany jest w ramach Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Rozwój kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

Liczba wyświetleń: 596

powrót