Aktualności

Samorząd dba o bezpieczeństwo najmłodszych

2011.09.19 14:20 , aktualizacja: 2012.02.24 14:38
Autor: Milena Szymańska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

17 września br. na warszawskim Ursynowie na najmłodszych uczestników ruchu drogowego czekało mnóstwo atrakcji, m.in. gry i konkursy zorganizowane w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Na uczestników zabaw czekały zestawy rowerzysty, zawierające kask rowerowy, kamizelkę odblaskową oraz oświetlenie do roweru, które wręczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Na terenie parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie zostały przeprowadzone gry i zabawy dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci ze szkół podstawowych z klas: I-III. W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z  przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili przejazd po torze rowerowym. Dzieci mogły również wziąć udział w konkursach plastycznych.

 


Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje program „Bezpieczna droga do szkoły” od 2002 r., we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, które dojeżdżają na rowerach do szkół oraz wspieranie programów edukacyjnych i wychowania komunikacyjnego w szkołach. Programem objęto wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja w regionie. W latach 2009/2011 weźmie w nim udział ponad 200 tys. młodych uczestników ruchu drogowego.

Liczba wyświetleń: 448

powrót