Aktualności

W Wilanowie powstaje artystyczna szkoła marzeń

2011.10.06 15:40 , aktualizacja: 2012.02.24 11:05

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Międzynarodowej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej I-go stopnia w miasteczku Wilanów. W uroczystości, która odbyła się 6 października br., wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Do dyspozycji uczniów oddany zostanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2723 m², składający się z 12 sal lekcyjnych, każda o powierzchni powyżej 48 m², sali gimnastyczno-widowiskowej na ponad 200 miejsc, licznych pracowni specjalistycznych (m.in. muzycznej i komputerowej), studia nagrań, sali konferencyjnej oraz w pełni wyposażonej kuchni i stołówki. Obiekt zostanie przystosowany także dla osób niepełnosprawnych. Wnętrza zaprojektowano tak, aby były przestronne, jasne, komfortowe i przyjazne.

 

Zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie dwujęzycznym, z językiem angielskim jako wykładowym w połowie zajęć, które prowadzone będą przez „native speakers”. Równolegle dzieci będą uczęszczały na lekcje polskojęzyczne z rozszerzonym nauczaniem języków obcych. Programy dydaktyczno-wychowawcze, realizowane przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

 

Na terenie zielonym wokół szkoły powstaną - boisko oraz plac zabaw. Wygospodarowane zostaną także miejsca do prowadzenia warsztatów i zajęć na świeżym powietrzu.

 

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I-go stopnia będzie realizowała program publicznych szkół muzycznych. Jej działania nadzorowane będą przez centrum Edukacji Artystycznej – jednostkę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Budowa placówki to kolejny projekt edukacyjny Fundacji Alicji Węgorzewskiej – Whiskerd StartSmart.

 

Zakończenie inwestycji planowane jest w II kwartale 2013 r., a inauguracja zajęć w roku szkolnym 2013/2014.

  • fot.arch.Fundacja...
  • fot. Agnieszka Stabińska
  • fot. Agnieszka Stabińska
  • fot. Agnieszka Stabińska
  • fot. Agnieszka Stabińska
  • fot. Agnieszka Stabińska
  • fot. Agnieszka Stabińska

Liczba wyświetleń: 605

powrót