Aktualności

Wygodniejsza podróż w powiecie żuromińskim

2011.10.07 13:15 , aktualizacja: 2012.02.29 08:25

Autor: Jan Orkwiszewski, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

7 października br. uroczyście otwarto przebudowaną drogę powiatową Nr 4627W Żuromin – Kliczewo – Kuczbork . W uroczystości uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Droga powiatowa Nr 4627W stanowi połączenie położonych przy trasie miejscowości z siedzibą powiatu – Żurominem oraz z Olszewem i Kliczewem Dużym. Na zmodernizowanym, ponad 7-kilometrowym odcinku wzmocniono istniejącą konstrukcję nawierzchni, wykonano odwodnienie w miejscowościach Olszewo i Kliczewo Duże, uzupełniono pobocza oraz przebudowano skrzyżowania, zjazdy i chodniki. Odnowiono również oznakowanie poziome i pionowe. Przebudowa kosztowała ponad 4 mln zł, a prawie 3,5 mln wyniosło dofinansowanie z EFRR.

 

Gratulując władzom powiatu żuromińskiego inwestycji, marszałek Adam Struzik podkreślił, że Zarząd Województwa Mazowieckiego stara się wspierać przedsięwzięcia o charakterze rozwojowym. Zaznaczył również, że do szybkiego rozwoju gospodarki niezbędna jest budowa i modernizacja dróg nie tylko krajowych, ale i tych o charakterze lokalnym i gminnym.

  • fot. Jan Orkwiszewski
  • fot. Jan Orkwiszewski
  • fot. Jan Orkwiszewski
  • fot. Jan Orkwiszewski
  • fot. Jan Orkwiszewski

Liczba wyświetleń: 648

powrót