Aktualności

5 mln zł na drogę w Żurominie i laboratorium laserów wielkiej mocy w Warszawie

2011.10.18 15:05 , aktualizacja: 2012.02.24 10:25

Autor: Zespół Prasowy MJWPU, Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Rozbudowa i modernizacja Laboratorium Laserów Wielkiej Mocy w Warszawie oraz przebudowa drogi gminnej Poniatowo-Franciszkowo w Gminie Żuromin to projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowania.

 

Całkowita wartość projektów to ponad 6,1 mln zł, z czego wsparcie z UE wyniesie przeszło 5 mln zł. 18 października br. umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz beneficjenci.

 

Podpisujemy dzisiaj umowy na dofinansowanie dwóch różnych, ale bardzo ważnych dla rozwoju naszego regionu projektów. Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej to zawsze duże ułatwienie dla mieszkańców, a nowa droga w gminie Żuromin zdecydowanie poprawiła komunikację pomiędzy miejscowościami. Odciążyła także ruch w mieście. Natomiast projekt doposażenia Laboratorium Laserów Wielkiej Mocy, pozwoli Instytutowi brać udział i stać się pełnoprawnym partnerem w prowadzeniu innowacyjnych badań nad fuzją termojądrową – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Mimo, że te dwa projekty są tak różne jest coś, co je łączy. Oba te działania – infrastruktura drogowa oraz wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego, będą jednymi z najważniejszych w przyszłej agendzie finansowania z Unii Europejskiej na lata 2014-2020 – zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

  • Pobierz: arch. Instytut Fizyki...
  • Pobierz: arch. UGM w Żurominie
  • Pobierz: fot. Eliza Albrechcińska
  • Pobierz: fot. Eliza Albrechcińska
  • Pobierz: fot. Eliza Albrechcińska
  • Pobierz: fot. Eliza Albrechcińska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 335, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 844

powrót