Aktualności

Rondo Patriotów Ziemi Rogozińskiej już otwarte

2011.12.05 09:45 , aktualizacja: 2012.02.23 13:20

Autor: Łukasz Welenc, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

3 grudnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w otwarciu ronda Patriotów Ziemi Rogozińskiej w Rogozinie-Juryszewie (pow. płocki). Na realizację inwestycji Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 1,5 mln zł.

 

Wybudowanie ronda to ostatni etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 567 Płock – Góra. Projekt zaplanowany został jako zadanie realizowane wspólnie z, zakończoną w 2010 roku, modernizacją skrzyżowania w Boryszewie Nowym (pow. płocki). Sfinalizowane inwestycje przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie poprzez spowolnienie ruchu na wjeździe do Rogozina od strony Staroźrebów. Odseparowano także ruch pieszych i rowerzystów od pojazdów zmotoryzowanych.

 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że wyremontowana droga wojewódzka nr 567 jest ważną inwestycją wyprowadzającą ruch z Płocka w kierunku północno-wschodnim. Dodał, że to alternatywa dla dróg krajowych nr 62 i 60, a przede wszystkim kolejny krok zapewniający bezpieczeństwo i wyższy komfort jazdy na Mazowszu.

  • fot. arch. MZDW
  • fot. arch. MZDW
  • fot. Marian Głuchowski
  • fot. Marian Głuchowski
  • fot. Marian Głuchowski

Liczba wyświetleń: 1139

powrót