Aktualności

Amerykańscy naukowcy z wizytą u marszałka

2012.06.19 12:00 , aktualizacja: 2012.06.22 13:58

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski
  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski
  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski
  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski
  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski
  • Pobierz: fot.Konrad Wojnarowski

Marszałek Adam Struzik spotkał się z prof. Januszem Supernakiem, prezesem Stowarzyszenia Miast Siostrzanych San Diego - Warszawa&Mazowsze, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej na Uniwersytecie Stanowym w San Diego oraz grupą amerykańskich studentów.

 

Podczas rozmowy poruszono kwestie dotyczące zintensyfikowania współpracy między San Diego i województwem mazowieckim, rozpoczętej 16 lat temu. Początki relacji pomiędzy San Diego a Warszawą i Mazowszem sięgają roku 1996 roku, kiedy podpisane zostało  Porozumienie Miast Siostrzanych między województwem warszawskim a San Diego.

 

Z polskiej strony współpracę z władzami stolicy i województwa prowadzi Fundacja Polska – Europa – Polonia (PEP)*, zaś ze strony amerykańskiej Stowarzyszenie Miast Siostrzanych Warszawa&Mazowsze – San Diego w USA. Do tej pory wspólnie zostało zorganizowanych wiele imprez w dziedzinie wymiany kulturalnej i naukowej.

 

W trakcie spotkania marszałek Adam Struzik, podczas krótkiej prezentacji, przedstawił gościom z USA informacje o Mazowszu, jego perspektywach rozwojowych, a także omówił relacje między rządem i samorządem oraz rolę, jaką pełni samorząd w regionie. Dyskutowano również o perspektywach współpracy, szczególnie na gruncie gospodarczym i kulturalnym.

 

 

* Fundacja PEP – jej głównym celem jest rozwój współpracy z Polonią, samorządami, instytucjami kultury i sztuki, innymi organizacjami zarówno w kraju, jak i za granicą oraz środowiskiem biznesowym, a także efektywne wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, prowadzenie badań i analiz dotyczących polskiego i europejskiego rynku pracy. Organizacja prowadzi wiele przedsięwzięć mających na celu promocję polskiej kultury i sztuki, dziedzictwa narodowego z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu. Fundacja działa w oparciu o kilkuletnie doświadczenia Programu Edukacyjno-Rozwojowego Społeczeństwa Informacyjnego “Polska-Europa-Polonia”, powołanego w czerwcu 2002 r. przez kilka organizacji pozarządowych. Inicjatywa powstała w celu przygotowania Polaków nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie do pełniejszego wykorzystywania nowoczesnych technologii dla dalszego rozwoju kraju oraz poprawy poziomu życia jego mieszkańców, a także promocji polskiej kultury i sztuki w kraju i za granicą.

Liczba wyświetleń: 583

powrót