Aktualności

Nowoczesna administracja publiczna w Sulejówku

2012.06.29 14:20 , aktualizacja: 2012.06.30 17:09

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. Tomasz Stefański

Budowa 10 km sieci światłowodowej wraz z publicznymi punktami dostępu do portalu e-urząd to główne założenia projektu realizowanego przez miasto Sulejówek (pow. miński). Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał unijne dofinansowanie na ponad 1,7 mln zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia to przeszło 2 mln zł.

 

Obecnie, działające na terenie Sulejówka jednostki administracji publicznej rozproszone są na terenie całego miasta. Dzięki budowie 10-kilometrowej sieci światłowodowej urząd miasta oraz podległe mu jednostki (m.in. straż miejska, szkoły, MOPS) zostaną ze sobą skomunikowane w ramach elektronicznego obiegu dokumentów. Nie tylko usprawni to pracę urzędników, ale przede wszystkim ułatwi mieszkańcom załatwienie wielu spraw.

 

Wszystkie instytucje zostaną wyposażone w łącze o wysokiej przepustowości oraz telefony VOIP, umożliwiające bezpłatną komunikację telefoniczną między pracownikami. Z myślą o mieszkańcach zainstalowane zostaną urządzenia WiFi, dzięki którym będzie można korzystać z portalu e-urząd oraz stron internetowych jednostek podległych urzędowi miasta. Ponadto w wybranych punktach pojawią się Infomaty z dostępem do sieci miejskiej.

 

Wybudowana sieć światłowodowa pozwoli także na stworzenie w mieście systemu monitoringu wizyjnego, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Umowę w tej sprawie 29 czerwca br. podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz włodarze Sulejówka. Projekt realizowany będzie w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach RPO WM 2007-2013, Działanie 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu.

Liczba wyświetleń: 510

powrót