Aktualności

Marszałek uhonorowany Medalem Związku Oficerów Rezerwy RP

2012.07.10 09:40

Autor: płk. rez. Alfred Kabata, red. Ł.D.Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Okręg Mazowiecki  Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uhonorował Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika medalem pamiątkowym z okazji 90-lecia swojego istnienia.

 

Marszałek Adam Struzik podziękował za docenienie starań Samorządu Województwa Mazowieckiego i podkreślił, że organizacja na Mazowszu obchodów rocznic upamiętniających walki o niepodległość Polski, a także współdziałanie z organizacjami społecznymi oraz stowarzyszeniami kombatantów działającymi na terenie województwa to podstawowe działania powołanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego Pełnomocnika do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Prezes Mazowieckiego Okręgu ZOR RP płk rez. Alfred Kabata  podziękował marszałkowi za dotychczasową współpracę i wspieranie inicjatyw związku. Przekazał także swoją książkę „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie”, wydaną przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim. Podkreślił, że doroczne uroczystości Katyńskie w Nowym Dworze Mazowieckim są jednym z najważniejszych przedsięwzięć związku. Jedną z ostatnich inicjatyw Okręgu Mazowieckiego był konkurs historyczny dla młodzieży  „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca w oczach współczesnego młodego pokolenia”, którego mazowiecki finał odbył się 22 czerwca w Legionowie.

 

W spotkaniu, które odbyło się 9 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie uczestniczyli również Pełnomocnik do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Zbigniew Czaplicki oraz wiceprezes ZOR RP Marcin Łada.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 430

powrót