Aktualności

Jubileusz OSP w Kuligowie

2012.09.03 11:45 , aktualizacja: 2012.09.03 15:51

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. Leszek Baranowski
fot. Leszek Baranowski
fot. Leszek Baranowski

65-lecie służby na rzecz mieszkańców Kuligowa i gminy Dąbrówka obchodzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuligowie. 2 września w uroczystościach Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Niedzielne obchody rozpoczął ceremonialny przemarsz strażaków z powiatu wołomińskiego wraz z pocztami sztandarowymi. Msza święta w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin została odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuligowie powstała w 1947 r. Od tego momentu druhowie niosą pomoc swoim najbliższym, sąsiadom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości. Za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy podczas akcji przeciwpowodziowych kuligowscy strażacy otrzymali medale za zasługi dla pożarnictwa. Wręczyli je wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz Prezes Powiatowy ZOSP RP Wiesław Gręda.

 

Jubileusz był doskonałą okazją do prezentacji jednostki, jej historii i osiągnięć oraz podziękowania za ofiarną i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.  

Liczba wyświetleń: 604

powrót