Aktualności

Najlepsi nagrodzeni

2012.09.25 09:35 , aktualizacja: 2012.09.25 14:58

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Najlepsze wystawy, imprezy i wydawnictwa 2011 r. zostały nagrodzone. Właśnie dobiegła końca VI edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. W tym roku o tytuł ubiegało się 46 projektów z całego Mazowsza. Wśród zwycięzców znalazły się imprezy z Warszawy, Płocka, Żyrardowa, Radomia, Pruszkowa i Otwocka. Nagrody laureatom wręczyli marszałek  Adam Struzik i członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

Głównym celem konkursu jest promowanie mazowieckich muzeów, a przede wszystkim najciekawszych inicjatyw przez nie organizowanych. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: najciekawsza wystawa zorganizowana w 2011 r. na Mazowszu, najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja zorganizowana poza terenem muzeum w 2011 r. oraz najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane przez muzeum w 2011 r.

 

W konkursie mogły wziąć udział muzea, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Wnioski mogły zgłaszać placówki muzealne, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i społeczne oraz kościoły i związki wyznaniowe.

 

W tym roku w kategorii najciekawsza wystawa zakwalifikowano 22 propozycje, w kategorii najlepsza impreza – 10 imprez, a w kategorii wydawnictw muzealnych – 14 wydawnictw. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 września br. w Otwocku.

  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 345, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 803

powrót