Aktualności

160 mieszkańców Nieporętu zyskało dostęp do sieci wodociągowej

2012.12.03 14:10 , aktualizacja: 2012.12.04 13:47
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Dariusz Lewtak
fot.Dariusz Lewtak
fot.Dariusz Lewtak

Udziałem w uroczystej Sesji Rady Gminy Nieporęt marszałek Adam Struzik rozpoczął wizytę w Nieporęcie. Była to doskonała okazja do spotkania z radnymi, sołtysami oraz mieszkańcami miejscowości.

 

Marszałek wraz z wójtem gminy Sławomirem Mazurem otworzyli także zakończoną w tym roku budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w ul. Jana Kazimierza. Dzięki inwestycji 160 mieszkańców Nieporętu zyskało dostęp do sieci wodociągowej. Wybudowano 1,1 km sieci wodociągowej w ul. Jana Kazimierza, na odcinku od torów PKP do ul. Szkolnej. Wykonano także pompownię podziemną w ul. Chłodnej i przyłącza wodociągowe do granicy działek. Sieć kanalizacyjna o długości 1,5 km objęła kanały w ul. Jana Kazimierza na odcinku od torów PKP do ul. Szkolnej oraz w ul. Chabrowej od ul. Jana Kazimierza do pompowni P-9.

 

Całkowita wartość projektu to ok. 6 mln zł. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

Projekt jest jednym z elementów większego przedsięwzięcia realizowanego przez gminę – „Czysta Gmina Nieporęt – Czysty Zalew Zegrzyński – budowa systemu odbioru i oczyszczania ścieków na terenie Gminy Nieporęt".

Liczba wyświetleń: 464

powrót