Aktualności

Zebranie dyrektorów instytucji kultury

2013.01.15 13:20 , aktualizacja: 2014.12.19 11:07

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot. Agnieszka Niedźwiedzka

Budżet 2013 r. na kulturę , realizacja zaplanowanych przedsięwzięć oraz ciągły rozwój placówek kultury to zagadnienia, które były tematem dyskusji  podczas spotkania członka zarządu Wiesława Raboszuka z przedstawicielami 28  mazowieckich instytucji kultury.

 

 Na spotkaniu podsumowano zakres działalności placówek w ubiegłym roku , projekty  inwestycyjne zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013, omówiono również problemy funkcjonowania, z jakimi spotykają się instytucje w czasie swojej pracy.

 

Głównym tematem rozmów był budżet województwa mazowieckiego, poruszono kwestie dotacji dla placówek na 2013r. i możliwości ich pozyskiwania. Zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji UMWM Tomasz Rosłonek przedstawił zasady przyjmowania wniosków inwestycyjnych i omówił najczęściej występujące problemy z wykonywaniem zapisów umów dotacyjnych. Przedstawiciele instytucji zapoznali się także z nowymi zasadami przyznawania środków finansowych.

Liczba wyświetleń: 1439

powrót