Aktualności

Wygodniejsze podróżowanie w gminie Wąsewo

2013.02.20 15:45 , aktualizacja: 2013.02.21 08:21

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mieszkańcy Brudek Starych (pow. ostrowski) już niedługo będą mogli korzystać z przebudowanej drogi. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego modernizacja ta uzyskała ponad 1 mln zł dotacji unijnej.

 

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Wąsewo Rafał Józef Kowalczyk.

 

Zmodernizowana zostanie droga lokalna, którą mieszkańcy Brudek Starych mogą dojechać zarówno do powiatowej drogi łączącej Wąsewo z Długosiodłem, jak i do drogi krajowej nr 60 (Ostrów Mazowiecka – Różan). Umożliwia więc dojazd do instytucji publicznych. Obecnie jej stan nie jest najlepszy. Na całej długości nawierzchnia żwirowa jest mało przyczepna i niestabilna, z licznymi przełomami. Pobocza w znacznej części są usytuowane powyżej nawierzchni, co uniemożliwia odpływ wody opadowej i powoduje uszkodzenia w jezdni.

 

W ramach prac rmontowych żwirowa nawierzchnia zostanie zastąpiona betonem asfaltowym z warstwą ścieralną, zaś przebudowane po obu stronach jezdni pobocza zostaną utwardzone. Na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wpłynie także zainstalowanie odblaskowych oznaczeń drogowych.

 

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Jego całkowita wartości to ponad 1,2 mln zł.

  • fot. UG Wąsewo
  • fot. UG Wąsewo
  • fot. UG Wąsewo

Liczba wyświetleń: 514

powrót