Aktualności

O przyszłości rolnictwa

2013.03.18 08:55 , aktualizacja: 2013.03.18 09:17

Autor: opr.Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, z unijnym komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich na czele, polscy parlamentarzyści i samorządowcy rozmawiali w podrzeszowskiej Jasionce o przyszłości rolnictwa.


Spotkanie odbyło się 16 marca w ramach konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju polskiej wsi, organizowanej w Jasionce od 12 lat, w rocznicę śmierci Józefa Ślisza – działacza rolniczej Solidarności, wicemarszałka Senatu I i II kadencji. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.


Międzynarodowe spotkanie osób zaangażowanych w sprawy wsi zaczęło się od złożenia kwiatów na grobie marszałka Józefa Ślisza w podrzeszowskiej Łące, po czym uczestnicy przenieśli się do Jesionki, gdzie dyskutowali m.in. o tym, czy można oszczędzać na rozwoju wsi i jak lepiej wykorzystać programy rozwoju obszarów wiejskich. Dominującymi tematami obrad był unijny budżet na rolnictwo i konieczność przesuwania środków z drugiego na pierwszy filar dopłat. Po raz trzeci w Jasionce gościł też Dacian Ciolos – pochodzący z Rumunii, unijny komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, który uczestniczył w debacie na temat reformy wspólnej polityki rolnej wraz z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, polskiego rządu i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Liczba wyświetleń: 434

powrót