Aktualności

Sprzęt dla OSP Cegłów

2013.04.08 09:20 , aktualizacja: 2013.04.12 09:52

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. UG Cegłów
  • fot. arch. UG Cegłów
  • fot. arch. UG Cegłów
  • fot. arch. UG Cegłów

Kwotą 25 tys. zł Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego, który trafił do druhów z Cegłowa (pow. miński). Jednostka OSP wzbogaciła się o zestaw hydrauliczny i narzędzia ratownictwa drogowego.

 

Podczas uroczystości przekazania sprzętu, 6 kwietnia br., samorząd województwa reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, która podziękowała druhom-ochotnikom za ofiarną służbę. Zwróciła także uwagę, że dzięki stałemu doposażaniu jednostek OSP, sukcesywnie wzrasta skuteczność prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. – Możliwość posługiwania się profesjonalnym sprzętem przekłada się nie tylko na komfort pracy strażaków, ale także na poprawę bezpieczeństwa w regionie – podsumowała członek zarządu.

 

Zadaniem Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych „OSP – 2012” jest dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego służącego usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i ratownictwa drogowego. W ubiegłym roku na Mazowszu aż 265 jednostek otrzymało pomoc finansową na zakup m.in. samochodów, łodzi, motopomp czy agregatów prądotwórczych.

osp

Liczba wyświetleń: 690

powrót