Aktualności

Konwent przewodniczących sejmików

2013.06.24 09:30 , aktualizacja: 2013.06.26 11:10

Autor: Monika Zielska, (KS), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Kucharski i dyrektor Kancelarii Sejmiku Kinga Żuchowska wzięli udział w posiedzeniu Konwentu Przewodniczących Sejmików i Dyrektorów Biur/Kancelarii Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Gospodarzem tegorocznego spotkania, które odbyło się w dniach 19-21 czerwca br., było województwo wielkopolskie.

 

Podczas posiedzenia dyskutowano m.in. o zmianach w modelu zarządzania działalnością kulturalną. Potrzebę nowego porozumienia społecznego na rzecz teatrów, oper, filharmonii oraz innych instytucji kultury przedstawił przewodniczącym sejmików prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. Omówiono również zagadnienia dotyczące współpracy samorządów województw i miast wojewódzkich oraz proponowane przez Prezydenta RP zmiany legislacyjne w zakresie działalności samorządów. Poruszono także kwestie dotyczące portali internetowych jako miejsca wymiany informacji na linii radni – urząd – wyborcy.

 

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP jest gremium opiniodawczo-doradczym, funkcjonującym przy Związku Województw RP. Jego posiedzenia odbywają się zazwyczaj kilka razy w roku, a poruszana problematyka dotyczy kwestii związanych z funkcjonowaniem samorządów województw, w szczególności jego organów uchwałodawczych. W ostatnim czasie konwent m.in. bierze aktywny udział w debacie dotyczącej prezydenckiego projektu ustawy o udziale mieszkańców w samorządzie oraz współdziałaniu gmin, powiatów i województw.

  • fot. Redakcja Monitora...
  • fot. Redakcja Monitora...
  • fot. Redakcja Monitora...
  • fot. Redakcja Monitora...

Liczba wyświetleń: 176

powrót