Aktualności

Nowy sprzęt – bezpieczniejsi strażacy

2013.07.15 11:55

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Jednostka OSP w Woli Żelechowskiej obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji druhom oficjalnie przekazano nowy średni samochód strażacki marki MAN z napędem 4x4.

Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta odprawiona w intencji ochotników. Zasłużonym strażakom wręczono medale i odznaczenia za wzorową służbę. Nastąpiło również oficjalne odprowadzenie starego sztandaru do izby pamięci i przekazanie nowego. 

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała druhom za służbę pełnioną na rzecz lokalnej społeczności oraz życzyła wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Woli Żelechowskiej dofinansowany został środkami z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia OSP-2012 kwotą 75 tys. zł oraz dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kwotą 150 tys. zł. W ubiegłym roku na Mazowszu aż 265 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało pomoc finansową na zakup m.in. samochodów, łodzi, motopomp i agregatów prądotwórczych.

 

OSP Wola Żelechowska powstała 6 stycznia 1953 r. z inicjatywy Józefa Gałkowskiego. Pierwsze zadanie, jakie postawione zostało przed strażakami, to wybudowanie strażnicy oraz wyposażenie jednostki w podstawowy sprzęt gaśniczy. Przełomowym dla grupy OSP rokiem był 1966. Wtedy to jednostka za znakomite zaprezentowanie się na zawodach powiatowych otrzymała wóz bojowy przystosowany do ciągnika.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 307

powrót