Aktualności

Płockie instytucje samorządu województwa w jednym miejscu

2013.09.06 14:40 , aktualizacja: 2013.09.06 15:03
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Wioletta Górecka, MWOMP...
fot.Wioletta Górecka, MWOMP...
fot.Wioletta Górecka, MWOMP...
fot.Wioletta Górecka, MWOMP...
fot.Wioletta Górecka, MWOMP...

Zakończyła się trwająca 2 lata modernizacja budynku przy ul. Kolegialnej 19 w Płocku. Warta 3,6 mln zł inwestycja, prowadzona przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku, finansowana była z budżetu województwa mazowieckiego. W uroczystym otwarciu wzięli udział marszałek Adam Struzik oraz Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

 

W wyniku przeprowadzonych prac udało się dostosować budynek do potrzeb administracyjno-biurowych, stwarzając odpowiednią przestrzeń dla funkcjonowania w jednym miejscu wszystkich podległych Samorządowi Województwa Mazowieckiego instytucji mających swoją filię w Płocku.

 

Część naszych jednostek w Płocku mieściła się w wynajętych pomieszczeniach. W odrestaurowanym budynku dawnego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy udało nam się ulokować wszystkie nasze placówki, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić za wynajem. Natomiast petenci czy beneficjenci mają możliwość załatwienia różnych spraw związanych z działalnością samorządu województwa w jednym miejscu powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Jedna siedziba to nie tylko oszczędności dla samorządu województwa, który nie będzie musiał wynajmować dla swoich placówek przestrzeni biurowych w różnych miejscach Płocka, ale przede wszystkim wygoda dla interesantów. Pod jednym dachem będą mogli załatwić sprawy zarówno w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Oddziale Terenowym Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie, jak i w Oddziałach Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie. 

 

Oprócz przestrzeni biurowych w obiekcie znajduje się przestronna sala konferencyjna, w której będą mogły odbywać się różnego typu spotkania, szkolenia czy konferencje. Ponadto wyodrębniono dwa pokoje dla matek karmiących. Obiekt został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – nie ma barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, jak również dla osób z wózkiem dla dziecka. 

 

Administratorem obiektu będzie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku.

Liczba wyświetleń: 709

powrót