Aktualności

Mazowsze – Centrum Twórczego Biznesu

2013.09.23 10:45 , aktualizacja: 2013.09.24 09:30

Autor: opr.Agnieszka Stabińska (na podst. mat.organizatora), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Czy warto inwestować w design? Czy dobre wzornictwo przekłada się na sukces produktu lub usługi? W jaki sposób dzięki nowoczesnemu designowi firma może wyróżnić się na tle konkurencji? Na te i inne pytania odpowiedzą przedsiębiorcy, projektanci oraz designerzy podczas Mazowieckich Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013, organizowanych w Warszawie oraz pięciu miastach województwa mazowieckiego.

 

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach projektu systemowego Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Informacyjnych w zakresie innowacji (MSODI),współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego założeniem jest poszerzenie zarówno wiedzy, jak i świadomości mieszkańców Mazowsza na temat znaczenia innowacji dla rozwoju gospodarczego i społecznego naszego województwa. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców najnowszych trendów w designie, a także udowodnienie, że projektowanie użytkowe może być opłacalne. MDTDI to miejsce spotkań pasjonatów sztuki, designu oraz nowinek technologicznych. To także platforma wymiany myśli i doświadczeń między uczestnikami a przedsiębiorcami oraz potencjalnymi inwestorami.

 

Twórczość, design i innowacyjność – to kluczowe elementy, które często decydują o konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku lokalnym, regionalnym, a także międzynarodowym. Atrakcyjny design pozwala wyróżnić się na tle innych produktów i firm. To element, który często decyduje o konkurencyjności produktu oraz sukcesie jego twórcy – mówił podczas gali otwarcia marszałek Adam Struzik. Skuteczna polityka proinnowacyjna w regionie wymaga stworzenia warunków dla wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami a przedstawicielami środowisk projektantów, zrozumienia problemów i sprecyzowania niezbędnych działań, które przyczyniłyby się do większego wykorzystania wzornictwa w przedsiębiorstwach wdrażających rozwiązania innowacyjne. Dlatego też władze samorządu województwa podejmują wiele aktywności ukierunkowanych na wspieranie rozwoju innowacyjności oraz kreowania postaw proinnowacyjnych wśród mieszkańców Mazowsza. Takim przedsięwzięciem są m.in. Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 – dodał marszałek.

 

Przez dwa dni uczestnicy wydarzenia wezmą udział w licznych warsztatach kreatywności i spotkaniach według tradycyjnej japońskiej formuły Pecha Kucha, czyli krótkim i intensywnym pokazie slajdów. Będą mogli przysłuchiwać się dyskusji pn. „Tworzenie miejsc i rzeczy – dlaczego, po co i dla kogo?”, w której udział wezmą przedstawiciele środowisk naukowych, kreatywnych i biznesu. Wystawa 60 designerskich produktów autorstwa polskich i zagranicznych twórców udowodni, że dobry design wcale nie musi być drogi. Przestrzenie salonów tematycznych w takich obszarach jak: architektura, wzornictwo i design, reklama i marketing czy innowacyjne rozwiązania i wynalazki technologiczne, pozwolą obcować z nowatorskimi rozwiązaniami niedostępnymi na co dzień. Będzie tu można poznać najnowocześniejsze rozwiązania designerskie i technologiczne.

 

Równocześnie w pięciu miastach województwa mazowieckiego, tj. Ciechanowie, Płocku, Siedlcach, Radomiu i Ostrołęce odbędą się praktyczne warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy przygotują prace w oparciu o specyfikę danego miasta i jego okolicy.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.msodi.mazovia.pl/MDTDI .

Liczba wyświetleń: 351

powrót