Aktualności

Mazowieccy przedsiębiorcy z misją gospodarczą w Moskwie

2013.09.25 09:55 , aktualizacja: 2013.12.23 12:03

Autor: Justyna Niedzielak, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W ramach realizacji projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 17-20 września br. odbyła się misja gospodarcza do Moskwy z udziałem wicemarszałka Leszka Ruszczyka. W przedsięwzięciu wzięło udział 11 mazowieckich przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej.

 

Wyjazd miał umożliwić mazowieckim firmom  nawiązanie współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także przybliżyć specyfikę ekonomiczną rynku rosyjskiego. Program misji zakładał spotkania biznesowe i rozmowy B2B pomiędzy przedsiębiorcami mazowieckimi a rosyjskimi, dyskusje z ekspertami rynku rosyjskiego w Ambasadzie RP w Moskwie, z przedstawicielami władz obwodu moskiewskiego, a także udział w targach World Food 2013.

 

W spotkaniach matchmakingowych wzięło udział ponad 40 firm z Polski i około 80 przedstawicieli rosyjskiego biznesu, zaproszonych do rozmów przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie. Przedsiębiorcy z Mazowsza mieli okazję prowadzić bezpośrednie negocjacje z rosyjskimi firmami potencjalnie zainteresowanymi mazowieckimi produktami. Dowiedzieli się również, w jaki sposób należy weryfikować wiarygodność kontrahenta rosyjskiego, jakich dokumentów można wymagać w celu potwierdzenia prowadzonej przez niego działalności oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę, a czego unikać. Omówiona została także kwestia ograniczeń celnych towarów polskich na terenie Rosji. Przedstawiciele Polskiego Klubu Biznesu w Moskwie zaoferowali swoją pomoc w poszukiwaniu partnerów, przekazaniu potrzebnych informacji, porad, a także wskazania pomocnych kancelarii prawnych.

 

Nawiązane kontakty handlowe pomiędzy mazowieckimi a rosyjskimi przedsiębiorcami są dobrym początkiem efektywnej współpracy w przyszłości.

  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.
  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.
  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.
  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.
  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.
  • Pobierz: fot. archiwum ARM S.A.

Liczba wyświetleń: 432

powrót