Aktualności

Marszałek Adam Struzik odwiedził Jasieniec

2013.11.18 14:55 , aktualizacja: 2014.07.08 15:20

Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Agata Bochenek
fot.Agata Bochenek
fot.Agata Bochenek

Marszałek spotkał się z przedstawicielami samorządu gminy Jasieniec (powiat grójecki). Rozmawiano o problemach i perspektywach rozwojowych, istotnych z punktu widzenia lokalnej społeczności.

 

Po krótkim powitaniu gości, wójt Marek Pietrzak zaprezentował gminę, jej osiągnięcia i atuty, a także problemy, z jakimi boryka się lokalna społeczność. Gmina położona jest w południowo-wschodniej części powiatu grójeckiego, a jednocześnie w centralnej części województwa mazowieckiego. Zaliczana jest do grójeckiego rejonu sadowniczego i z tego powodu często nazywana gminą kwitnących jabłoni i wiśni. Wśród mocnych stron tego obszaru wymieniony został duży potencjał gospodarczy, jakim są m.in. dobrze zorganizowane i prowadzone gospodarstwa sadownicze oraz nowoczesna i dostępna infrastruktura oświatowa. Jednym z największych wyzwań są ciągi komunikacyjne, które stanowią podstawowy element infrastruktury, oddziaływujący na warunki produkcji w gospodarstwach  wysokotowarowych oraz na jakość życia tutejszej społeczności.

 

Marszałek odniósł się do problemów gminy na tle sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Mazowsza. Dyskutowano także na temat drogi wojewódzkiej nr 730, która przechodzi przez gminę i stanowi oś jej układu komunikacyjnego. Marszałek zaznaczył, że arteria ta znajdzie się wśród strategicznych zadań województwa planowanych na 2014 rok.  

 

Na zakończenie spotkania marszałek Adam Struzik został uhonorowany pracą plastyczną – obrazem malowanym na szkle przez niepełnosprawnego uczestnika zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łychowskiej Woli.

 

W spotkaniu, oprócz radnych gminy, uczestniczyli także – radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, starosta powiatu grójeckiego Marian Górski oraz dyrektorzy szkół, przedstawiciele instytucji i podmiotów gospodarczych, jak też organizacji działających na terenie Jasieńca.

Liczba wyświetleń: 594

powrót