Aktualności

Szpital przy Niekłańskiej ma nowy budynek

2013.11.29 08:15 , aktualizacja: 2018.10.25 13:44

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie korzysta już z nowego obiektu. Znajdują się w nim: blok i oddziały pooperacyjne, intensywnej terapii oraz szpitalny oddział ratunkowy.

 

Budowę obiektu rozpoczęto we wrześniu 2011 r., a zakończenie prac budowlanych i wyposażenie pomieszczeń w sprzęt medyczny nastąpiło w październiku br. Inwestycja – o wartości ponad 71 mln zł – w całości została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Dzięki niej placówka spełnia wysokie oczekiwania małych pacjentów dotyczące standardów opieki i leczenia szpitalnego. Pacjenci będą leczeni z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod w warunkach przewyższających standardy obowiązujące w Polsce.

 

Projekt zrealizowany został na zasadach „pod klucz”. Składa się z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Niezależny podjazd dla karetek pogotowia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zamykany jest automatycznie i może pomieścić jednocześnie dwie karetki. Cały budynek jest klimatyzowany. Zaprojektowany obiekt jest nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny, a zwarta i kompaktowa bryła budynku szpitala ułatwia komunikację zarówno pacjentom, jak i personelowi.

 

Wszystkie poziomy są połączone windami osobowymi (łóżkowymi). Ściany w pomieszczeniach zabiegowych i operacyjnych obłożone są panelami z bakteriobójczą warstwą jonów srebra. Powierzchnie ścian przystosowane są do dezynfekcji i mycia. Dla sal operacyjnych, OIT, sali wybudzeń i pozostałych pomieszczeń septycznych zaprojektowano nawiewniki wyposażone w filtry absolutne.

 

Dobór wyposażenia i sprzętu oraz rozwiązania funkcjonalne oddziałów spełniają standardy najwyższego stopnia referencyjności (IIIº), wszelkie wymogi prawne oraz specjalne potrzeby szpitala dziecięcego. Dzięki przedsięwzięciu skróci się czas oczekiwania na diagnostykę i możliwe będzie jeszcze bardziej sprawne podejmowanie działań ratowniczo-leczniczych.

 

W uroczystości otwarcia nowego budynku szpitala Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali m.in.: przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski, wiceprzewodniczący sejmiku Tomasz Kucharski, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu Wiesław Raboszuk, skarbnik Marek Miesztalski oraz sekretarz województwa – dyrektor UMWM Waldemar Kuliński.

Liczba wyświetleń: 782

powrót