Aktualności

Czas na młodych!

2013.12.05 08:45

Autor: Dagmara Jaworska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wojewódzki Urząd Pracy przy współpracy z Departamentem Edukacji Publicznej i Sportu UMWM w Warszawie zorganizował konferencję pn. „Działaj na Mazowszu, korzystaj i zmieniaj – Unia Europejska otwarta dla młodych!”. Podczas spotkania z młodzieżą Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, który wręczył nagrody laureatom konkursu na najciekawszy komiks pod hasłem „Człowiek - najlepsza inwestycja”.

 

Konferencja była okazją do popularyzacji wśród młodych mieszkańców Mazowsza wiedzy z zakresu funduszy unijnych, a także promocji Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności Działania 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie”. Inicjatywa ma upowszechnić korzyści płynących z wykorzystania środków unijnych, zwłaszcza projektów realizowanych na rzecz młodych ludzi w zakresie podnoszenia i doskonalenia wiedzy, inwestowania we własny rozwój oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

 

Zadaniem uczestników konkursu, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, było zaprojektowanie autorskiego komiksu ukazującego wpływ Unii Europejskiej na zmiany, jakie zachodzą na rynku pracy dzięki projektom realizowanym ze środków finansowych PO KL. Dla laureatów ufundowano atrakcyjne nagrody: ultrabook, tablet i smartfon oraz nagrody pocieszenia w postaci profesjonalnych słuchawek. 

 

Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

  • fot. Dagmara Jaworska
  • fot. Dagmara Jaworska
  • fot. Dagmara Jaworska
  • fot. Dagmara Jaworska
  • fot. Dagmara Jaworska

Liczba wyświetleń: 548

powrót