Aktualności

Medialne Mazowsze

2014.05.27 12:20 , aktualizacja: 2014.05.27 12:46

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Prawie pół miliona złotych z UE otrzymała Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica na projekt służący międzynarodowej promocji województwa jako atrakcyjnego regionu dla firm medialnych.

 

Medialne Mazowsze to niekomercyjny projekt, w ramach którego filmowcy z całego świata będą mogli uzyskać kompleksową informację o branży medialnej z naszego regionu oraz poznać potencjał Mazowsza. Umowę na unijne dofinansowanie projektu 27 maja podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz reżyser i kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej – Maciej Ślesicki.

 

Jednym z działań w ramach projektu będą targi branży medialnej wraz z imprezami towarzyszącymi (listopad 2014 r.). To pierwsza impreza wystawiennicza tej branży w województwie mazowieckim. Organizowane w Warszawskiej Szkole Filmowej – jednej z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce – a jedynej na Mazowszu, skupią w jednym miejscu start-upy z branży nowych mediów, producentów filmowych, telewizyjnych i gier komputerowych, producentów i dystrybutorów sprzętu audiowizualnego, firmy świadczące usługi z zakresu produkcji i postprodukcji obrazu i dźwięku, agencje interaktywne, producentów oprogramowania, agencje aktorskie oraz instytucje publiczne promujące region i przedsiębiorczość.

 

Targi mają służyć prezentacji usług i produktów oferowanych przez firmy z branży medialnej działających na Mazowszu. Towarzyszyć im będą panele, warsztaty i prezentacje prowadzone przez przedstawicieli instytucji publicznych i biznesu.

 

Innym działaniem w ramach Medialnego Mazowsza będzie Mazovian Film Tour, w ramach którego sześciu reżyserów i operatorów z trzech europejskich szkół filmowych spędzi razem dwa tygodnie, objeżdżając najbardziej atrakcyjne miejsca Mazowsza, i zrealizuje krótkie reportażowe formy filmowe według założonego scenariusza. W rezultacie powstanie cykl filmów, które zostaną następnie zmontowane w Warszawskiej Szkole Filmowej i zaprezentowane na targach.

 

W ramach projektu powstanie dwujęzyczny serwis internetowy zawierający: spis mazowieckich firm z branży medialnej, wykaz atrakcyjnych miejsc i najciekawszych turystycznych obiektów – w formie interaktywnej mapy oraz przewodnik po Mazowszu w wersji elektronicznej. Powstanie również mobilna aplikacja (na platformy Android i OS). Na potrzeby zagranicznych klientów będzie też wydrukowany katalog w języku angielskim z informacją o Mazowszu. Jego dystrybucja, dzięki współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, będzie prowadzona na ważnych międzynarodowych festiwalach i targach filmowych.

 

Tytuł projektu: Stworzenie kompleksowej oferty turystycznej w ramach promocji województwa mazowieckiego jako atrakcyjnego regionu dla filmowców z całego świata – Medialne Mazowsze.

Beneficjent: Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica

Całkowita wartość projektu: 767 539,68 zł

Kwota dofinansowania: 468 012 zł

Działanie 6.2 Turystyka

  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała

Pliki do pobrania

Rozmiar: 722 kB, Liczba pobrań: 169

Liczba wyświetleń: 1186

powrót