Aktualności

Pięć szpitali przejdzie termomodernizację

2014.07.16 15:15 , aktualizacja: 2014.07.17 13:01

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Zarząd województwa zdecydował o udzieleniu kolejnego już dofinansowania na termomodernizację mazowieckich placówek medycznych. Pieniądze trafią do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego SPZOZ w Warszawie oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

 

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne to tylko część prac, które dzięki pozytywnej decyzji zarządu będą przeprowadzone w mazowieckich szpitalach. To przyczyni się do obniżenia kosztów zużycia energii. W niektórych przypadkach szacowany jest ponad 50-procentowy spadek. Wartość inwestycji to w sumie ponad 9 mln zł, z czego ponad 3,7 mln zł to środki z WFOŚiGW, natomiast ponad 5,1 mln zł stanowią środki samorządu województwa.

 

– Na rynku są dostępne coraz nowocześniejsze technologie budowlane. Ich zastosowanie to oczywiste oszczędności m.in. w zużyciu energii elektrycznej czy cieplnej. Dla tak dużych powierzchniowo placówek, jakimi są szpitale, to szczególnie ważne, a każda modernizacja zwraca się bardzo szybko w postaci niższych rachunków – podkreśla marszałek Adam Struzik.

  • Mazowiecki Szpital...
  • Międzyleski Szpital...
  • Wojewódzki Szpital...
  • Mazowiecki Szpital...
  • Mazowieckie Centrum...

Liczba wyświetleń: 530

powrót