Aktualności

Jak papryka – to tylko z Mazowsza!

2014.08.19 13:30 , aktualizacja: 2014.08.20 13:38

Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Jan Pajączkowski
  • fot.Jan Pajączkowski
  • fot.Jan Pajączkowski
  • fot.Jan Pajączkowski

Choć krajem jej pochodzenia jest Ameryka Południowa to polscy producenci również dostrzegają walory kulinarne i zdrowotne tego smacznego i popularnego warzywa. Największe zbiory papryki są na południowym Mazowszu. Do Przytyka (powiat radomski) na XV Ogólnopolskie Targi  przybyli liczni producenci i smakosze.

 

Impreza rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną za trud pracy rolników i zebrane w tym roku plony. Najbardziej zasłużeni otrzymali nagrody i wyróżnienia, rozstrzygnięto także konkurs na najlepsze stoisko. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który wyraził swoje uznanie i podziękował za kolejne obfite plony.

 

Jubileuszowe spotkanie amatorów papryki było okazją nie tylko do zakupów, ale również do zapoznania się z nowymi przepisami kulinarnymi. Oprócz okolicznych specjałów swoje pomysły kulinarne prezentowała aktorka Grażyna Wolszczak. O artystyczną część przedsięwzięcia zadbał Kabaret Moralnego Niepokoju, wokalistka Kasia Kowalska, miejscowe zespoły oraz iluzjoniści.

Liczba wyświetleń: 434

powrót