Aktualności

Misja gospodarcza algierskich przedsiębiorców na Mazowszu

2014.09.17 07:50 , aktualizacja: 2014.09.19 15:22

Autor: Edyta Gruszka (KM), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Fot. Edyta Gruszka

Mazowsze stawia na zagraniczną współpracę gospodarczą. Od wtorku do piątku (16–19 września) przebywa u nas misja dziesięciu przedsiębiorców z Algierii reprezentujących branżę rolno-spożywczą i meblarską. 

 

Z delegacją spotkał się wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który dokonał charakterystyki ekonomicznej Mazowsza, wskazując na kluczowe sektory gospodarki województwa.

 

Algierscy przedsiębiorcy w ramach B2B wymienili doświadczenia z przedstawicielami polskich branż. Program wizyty zagranicznych gości przewiduje także spotkania w mazowieckich firmach prowadzących działalność w sektorze rolno-spożywczym i meblarskim.

 

Misja została zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Algierii. Jest realizowana i  finansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013, priorytet I: „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”,  działanie 1.7 „Promocja gospodarcza”.

Liczba wyświetleń: 312

powrót