Aktualności

Przedsiębiorczość i praca na rzecz innych zostały docenione

2014.09.23 15:00 , aktualizacja: 2014.09.23 15:29
Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk

Miasto i gmina Białobrzegi, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie (powiat lipski) zostały odznaczone Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Marszałek Adam Struzik docenił umiejętne wykorzystanie środków unijnych oraz pracę na rzecz rozwoju edukacji w regionie. Wyróżnienia wręczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Powiat Roku 2010, Lider RPO WM, Lider Regionu w kilku kategoriach – to tylko niektóre tytuły, jakie mają na swoim koncie gmina i miasto Białobrzegi. Wśród wyróżnień nie można również zapomnieć o trzecim miejscu w kraju wśród samorządów najlepiej wykorzystujących środki unijne i  drugim miejscu za efektywne finansowanie oświaty. Liczne zasługi miejscowości na rzecz rozwoju Mazowsza sprawiły, że marszałek Adam Struzik uhonorował Białobrzegi Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Odznaczenie trafiło również do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie. Głównym zadaniem placówki jest „nauka życia – przez życie” dzieci niepełnosprawnych – samodzielności, poznawania i rozumienia świata, umiejętnego poruszania się w nim oraz korzystania z niego w celu zaspokajania potrzeb biologicznych, emocjonalnych i społecznych. Przy założeniu, że każda osoba zdobędzie tyle samodzielności, żeby być jak najmniej uzależniona od otoczenia, czuć się w nim bezpiecznie i czerpać z życia zadowolenie.

 

Wręczając wyróżnienia, wicemarszałek Leszek Ruszczyk zwrócił uwagę na współpracę różnych środowisk dla osiągnięcia sukcesu. Podkreślił, że dzielenie się doświadczeniami, trafne wykorzystanie swoich umiejętności przy realizacji zadań to gwarancja efektywności w pracy.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 167

powrót